North Kjaerbye
fot. DreamHack/Jennika Ojala

AVANGAR żegna się z GG.Bet ICE Challenge, North zagra w finale

W GG.Bet ICE Challenge zapadły pierwsze rozstrzygnięcia. Wiemy już bowiem, że po końcowy triumf czy choćby nawet po miejsce na podium nie sięgnie AVANGAR, które przegrało drugi mecz z  rzędu i tym samym pożegnało się już z Londynem.

Z jednej strony Bektiyar „fitch” Bahytov i spółka na pewno nie są zadowoleni ze swojego występu, z drugiej jednak trzeba pamiętać, że stoczyli oni naprawdę wyrównany pojedynek z o wiele wyżej notowanym do siebie Natus Vincere. Oba zespoły szły przecież łeb w łeb i ich starcie rozstrzygnięte zostało dopiero po trzech mapach. Co więcej, na pierwszej z nich potrzebna była nawet dogrywka, zaś trzecia niemalże dogrywką się skończyła. Zresztą, gdyby nie Oleksandr „s1mple” Kostyliev i jego 83 fragi to nie wiadomo czy Na`Vi zdołałoby przebrnąć do kolejnej fazy zmagań.

Nieco wcześniej niż omawiane powyżej spotkanie rozegrany został natomiast mecz pomiędzy Heroic i North, którego stawką był bezpośredni awans do wielkiego finału. Także i w tym wypadku wszystko zakończyło się po trzech potyczkach, ale nie były one już tak zacięte, jak te pomiędzy zespołami z Europy Wschodniej. Co ciekawe, lepiej w omawiany pojedynek weszło Heroic, które dość łatwo poradziło sobie na Mirage’u, by następnie oddać jednak Nuke’a i Traina. Tym samym North jest już o krok od triumfu, ale walkę tę przypłaciło szybką eliminacją z turnieju kwalifikacyjnego do Intel Extreme Masters Sydney 2019.

Komplet środowych wyników prezentuje się następująco:

6 lutego
11:30 Heroic 1:2 North
Mirage 16:8
Nuke 11:16
Train 8:16
15:00 Natus Vincere 2:1 AVANGAR
Overpass 17:19
Dust2 16:8
Mirage 16:14

Przed nami ostatni dzień rozgrywanej w stolicy Wielkiej Brytanii imprezy. Wszystko rozpocznie oczywiście finał dolnej drabinki, w którym Heroic zmierzy się z Natus Vincere. Zwycięzca tego spotkania podejmie natomiast North w walce o główną nagrodę, która wynosi 30 tysięcy dolarów.

Czwartkowy harmonogram wygląda tak:

7 lutego
10:00 Heroic vs Natus Vincere BO3
13:00 North vs Heroic/Na`Vi BO3

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można pod tym adresem. GG.Bet ICE Challenge potrwa do 7 lutego, zaś jego zwycięzca zgarnie główną nagrodę w wysokości 30 tysięcy dolarów.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kup Viewer Pass – inaczej nie dostaniesz skrzynki!

Dzisiejsza aktualizacja Counter-Strike: Global Offensive do gry wprowadziła przedmioty związane z nadchodzącym katowickim Majorem, czyli między innymi...