vander
fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Vander i Finn oficjalnie w pierwszym zespole Rogue! Raxxo nowym wspierającym akademii

Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu League of Legends European Championship sporo osób miało ogromne wątpliwości co do pierwszego składu Rogue. Na ten moment ekipa Mateusza „Kikisa” Szkudlarka może „pochwalić” się bilansem 0-8, co z pewnością niepokoi nie tylko fanów, ale i włodarzy organizacji. Nic więc dziwnego, że zarząd postanowił wprowadzić zmiany w składzie, przez co od najbliższej kolejki LEC w głównym zespole Rogue zobaczymy występujących w ostatnich tygodniach w Ultralidze Oskara „Vandera” Bogdana oraz Finna „Finna” Wieståla.

Rogue Esports Club, bo tak nazywa się akademia Rogue rywalizująca w Ultralidze, radziła sobie w ostatnim czasie wręcz kapitalnie. Zespół Vandera nie miał sobie równych w polskich rozgrywkach i najzwyczajniej w świecie deklasował niemalże wszystkich napotkanych przez siebie rywali. Wiestål oraz Bogdan bez dwóch zdań byli filarami REC, niejednokrotnie pokazując, że jak najbardziej zasługują na angaż w najwyższej europejskiej klasie rozgrywkowej. Nie powinniśmy się zatem dziwić, że to właśnie oni otrzymali szansę na udowodnienie swojej wartości.

Zgodnie z oficjalnymi informacjami zawartymi na stronie Rogue, Kim „Wadid” Bae-in będzie dzielił miejsce w głównym zespole z Vanderem, a więc nie zostanie odsunięty od składu tak, jak mówiło się w kuluarach. Decyzja odnośnie do tego, który z zawodników wystapi w oficjalnym meczu będzie podejmowana na bieżąco przez sztab szkoleniowy. Co ciekawe, miejsce Vandera w Ultralidze zajmie Oskar „Raxxo” Bazydło, a więc jeden z najbardziej doświadczonych polskich wspierających, który nie znalazł się w żadnym z polskich składów w tym sezonie. Bazydło do niedawna reprezentował barwy R-SIXTEAMU, z którym to udało mu się dotrzeć do ćwierćfinałów zerowego sezonu Ultraligi. Nie oznacza to jednak, że ostatnie tygodnie spędził on siedząc z założonymi rękami. Raxxo w styczniu triumfował w GameAthlon 2019 Winter razem z greckim Different Dimension.

Warto w tym miejscu zaznaczyć także, iż Kim „Profit” Jun-hyung będzie pierwszym Koreańczykiem w historii, który będzie grał w najważniejszych polskich zmaganiach League of Legends. I ta decyzja włodarzy Rogue chyba jest tą najbardziej niezrozumiałą, wszak Profit był jedynym zawodnikiem głównego składu Rogue, który radził sobie całkiem przyzwoicie i zawsze wypadał lepiej od swoich kolegów z zespołu. Mimo wszystko w tak fatalnej sytuacji, w jakiej aktualnie znajduje się Rogue, najwidoczniej przetestowano wszystkie możliwe opcje i przeniesienie Finna oraz Vandera do głównego składu okazało się być najlepszą z nich.

W zaistniałej sytuacji oba składy Rogue prezentują się następująco:

Finn „Finn” Wiestål Kim „Profit” Jun-hyung
Mateusz „Kikis” Szkudlarek Kacper „Inspired” Słoma
Chres „Sencux” Laursen Emil „Larssen” Larsson
Martin „HeaQ” Kordmaa Paweł „Woolite” Pruski
Oskar „Vander” Bogdan
Kim „Wadid” Bae-in
Oskar „Raxxo” Bazydło
Simon „fredy122” Payne Marcus „Blumigan” Blom
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

KubiK: Dzięki Virtus.pro uświadomiłem sobie, że perfekcyjny CS nie istnieje

Kuba "KubiK" Kubiak kilka dni temu oficjalnie zakończył swoją nieco ponad półroczną współpracę z Virtus.pro. Współpracę, podczas której rodzimy analit...