Już premierowa doba Intel Extreme Masters Katowice 2019 CS:GO Major obfitowała w sporo walki i emocji. Dla niektórych inauguracja zawodów w stolicy Górnego Śląska zdecydowanie nie ułożyła się po myśli. Dziś okazja do rehabilitacji. W stawce wieczornych spotkań znalazło się jednak nie tylko uniknięcie pożegnania z imprezą, ale także możliwość wywalczenia przepustki do następnej fazy.

Emocje powinny rozkręcać się w miarę upływu czasu. Najpierw na serwerze zameldują się ekipy z bilansem 1:1. W ich przypadku nie zapadną żadne kluczowe decyzje, jednak wygrana zdecydowanie może przybliżyć zwycięski zespół w stronę promocji do kolejnego etapu. Na pewno sporo do udowodnienia swoim fanom ma Team Vitality, który wczoraj ledwo wydarł zwycięstwo Grayhound Gaming, a wcześniej zaliczył porażkę w batalii przeciwko TYLOO. Teraz kwartet Francuzów i Brytyjczyka czeka przeprawa z nieprzewidywalnym Vega Squadron. To zresztą niejedyny pojedynek Europy z regionem CIS. Tego popołudnia zobaczymy także starcia G2 Esports z AVANGAR oraz Ninjas in Pyjamas z Winstrike Teamem. W ostatniej rudzie zagrają także reprezentanci Cloud9 i ViCi Gaming.

Prawdziwa wojna na śmierć i życie rozpocznie się jednak dopiero po godzinie 15:00. Wtedy do walki staną formacje, które pierwszego dnia zaliczyły albo komplet zwycięstw, albo komplet porażek. W przypadku tych pierwszych będzie do świetna okazja do wywalczenia awansu. Najpierw o ten przywilej powalczy ENCE eSports oraz Renegades, a później NRG Esports z TYLOO. Znacznie bardziej dramatycznie będzie w meczach drużyn z bilansem 0:2. Wśród nich, po fatalnym występie wczoraj, znalazło się chociażby Fnatic. Szwedzi muszą więc pokonać Grayhound Gaming, żeby uniknąć odpadnięcia z zawodów. Podobny los czeka Team Spirit i FURIĘ eSports.

Czwartkowy harmonogram prezentuje się następująco:

14 lutego – drużyny z bilansem 1:1
13:00 G2 Esports vs AVANGAR BO1
13:00 Team Vitality vs Vega Squadron BO1
14:10 Cloud9 vs ViCi Gaming BO1
14:10 Ninjas in Pyjamas vs Winstrike Team BO1
14 lutego – drużyny z bilansem 2:0
15:20 ENCE eSports vs Renegades BO3
14 lutego – drużyny z bilansem 0:2
15:20 Fnatic vs Grayhound Gaming BO3
14 lutego – drużyny z bilansem 2:0
18:50 NRG Esports vs TYLOO BO3
14 lutego – drużyny z bilansem 0:2
18:50 Team Spirit vs FURIA eSports BO3

Wybrane pojedynki wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV Polska. Angielska transmisja prowadzona będzie natomiast tutaj oraz tutaj. Po więcej informacji na temat Intel Extreme Masters Katowice 2019 CS:GO Major zapraszamy do naszej relacji tekstowej.