Za nami pierwszy dzień piątego tygodnia Ultraligi. W jego trakcie doszło do największego zaskoczenia w obecnym sezonie, gdyż Wisła Płock zatrzymała rozpędzone Rogue Esports Club. Świetnym powrotem popisała się także ACTINA PACT, która dopiero w końcówce spotkania z Esports Academy wykorzystała swoje sytuacje.

W pierwszym starciu Illuminar Gaming pokonało Indictive. Po raz pierwszy mieliśmy okazję zobaczyć oba zespoły w odmienionych składach, gdyż iHG w trakcie okna transferowego zdecydowało się na odsunięcie Miłosza "Ravena" Domagalskiego od składu i postawienie na Piotra "Glebo" Dąbrowskiego, natomiast w ekipie Kamila "Chosiiego" Chosy doszło do całkowitej rewolucji. Spotkanie przyniosło nam wiele emocji, gdyż oba zespoły potrzebowały zwycięstwa. Mimo wszystko to zawodnicy Illuminar Gaming spisali się na medal, zyskując przewagę po kilku błędach rywali i kończąc starcie po prawie czterdziestu minutach.

Debiut w nowych barwach zaliczyła drużyna Jakuba "Cinkrofa" Rokickiego, która w hicie dnia zmierzyła się z PRIDE. Obie ekipy walczą o lepsze rozstawienie podczas play-offów, dlatego jakakolwiek strata punktów nie wchodziła w grę. Dość szybko okazało się jednak, że będzie to jednostronne starcie. Niemalże idealnie rozegrane walki drużynowe przez devils.one były kluczem do sukcesu, jakim niewątpliwie było pokonanie zawodników PRIDE.

Po kolejne zwycięstwo pewnie iść miało Rogue Esports Club. Na jego drodze stanęła jednak Wisła Płock, która choć nie była faworytem, to potrafiła już nas zaskoczyć. Początek starcia nie zapowiadał nam tego, co miało wydarzyć się w późniejszej fazie gry. Fenomenalnie w trakcie meczu zaprezentował się Karol "t4nky" Słomka, który wraz ze swoim zespołem pewnie wykorzystał potencjał kompozycji wybranej w trakcie draftu, a on sam zagrał prawdopodobnie najlepszy mecz w tym sezonie Ultraligi.

W ostatnim starciu pierwszego dnia Esports Academy kontynuowało swoją walkę o utrzymanie szans na grę w play-offach. O trzecie zwycięstwo ekipa Roberta "Mofosky'ego" Binka zmierzyła się z ACTINA PACT. Szybko stało się jasne, że to właśnie EAC będzie kontrolować przebieg spotkania. Niemnie jednak byli reprezentanci Ravioli Ravioli świetnie rozegrali walkę drużynową w okolicach Barona, która ostatecznie przesądziła o zwycięstwie ekipy Wojciecha "Lewusa" Strykowskiego po wyjściu z bardzo trudnej sytuacji,

Wyniki pierwszego dnia czwartego tygodnia Ultraligi:

Wtorek, 19 lutego
17:30 Indictive 0:1 Illuminar Gaming Bo1
18:30 devils.one 1:0 PRIDE Bo1
19:30 Rogue Esports Club 0:1 Wisła Płock Bo1
20:30 ACTINA PACT 1:0 Esports Academy Bo1

Wszystkie spotkania Ultraligi będą transmitowane w telewizji na kanale Polsat Games, a także w serwisie Twitch oraz YouTube. Po więcej informacji na temat Ultraligi, składy wszystkich drużyn oraz pełny harmonogram zapraszamy do naszej relacji tekstowej: