Powoli wchodzimy w decydującą fazę pierwszego sezonu Ultraligi. Już dziś o godzinie 17:30 rozpoczną się mecze drugiego dnia piątej kolejki tych rozgrywek. Nie obejdzie się dziś bez interesujących spotkań, które mogą zaważyć na ostatecznym układzie tabeli.

Na początek dnia zmierzą się ze sobą ekipy znajdujące się na samym dole tabeli Ultraligi. Zarówno Esports Academy jak i Indictive nie prezentują się tak, jak oczekują tego fani tych formacji. W tej drugiej ekipie doszło nawet do totalnej rewolucji, a ze starego składu pozostał jedynie Kamil "Chosii" Chosa. Wczorajsze mecze dały nadzieje graczom obu zespołów na odbicie się z fatalnej sytuacji, lecz dopiero bezpośrednie starcie może przełamać złą passę.

Sporo do udowodnienia będą mieli także gracze PRIDE w starciu z ACTINA PACT. Po totalnej dominacji ze strony devils.one, ekipa Artura "Rybsona" Gębicza utrzymała się na trzeciej pozycji w tabeli, jednak porażka z bezpośrednim rywalem w walce o lepsze rozstawienie w play-offów na pewno wpłynie na tę drużynę. ACTINA PACT wczorajszego wieczoru świetnym powrotem zapewniła sobie zwycięstwo z Esports Academy. Mecz z popularnymi Orłami będzie dla Wojciecha "Lewusa" Strykowskiego i jego kolegów idealną okazją do wywalczenia wyższej pozycji w tabeli.

Niewątpliwie bardzo interesującym starciem będzie trzeci dzisiejszy mecz. Podbudowana nieprawdopodobnym zwycięstwem z Rogue Esports Club Wisła Płock zmierzy się z jednym z faworytów do zdobycia tytułu, devils.one. Oba zespoły bardzo dobrze zaprezentowały się we wczorajszych starciach, nie pozostawiając rywalom żadnych szans. Mało kto zakładał, że Nafciarze będą potrafili kontrolować sytuację w meczu z ekipą Pawła "Woolite'a" Pruskiego, a co dopiero go wygrać. Zespół Jakuba "Cinkrofa" Rokickiego musi wykorzystać wczorajsze potknięcie Rogue, jeśli chce powalczyć o pierwszą lokatę, lecz wiemy już, że dzisiejsza potyczka może po raz kolejny przynieść nam zaskakujący rezultat.

Na sam koniec dnia Illuminar Gaming podejmie Rogue Esports Club. Choć nie bez problemów, drużyna Pawła "delorda" Szabli dała radę wywalczyć wygraną z Indictive, powoli udowadniając, że nie należy jej do końca skreślać. Na drodze mistrzów sezonu zerowego Ultraligi staje jednak główny faworyt, który choć potknął się z Wisłą Płock, to dalej bezsprzecznie jest największą siłą ligi. Mimo wszystko ekipa Oskara "Raxxo" Bazydło nie może pozwolić sobie na kolejną porażkę, jeśli chce potwierdzić swoją pozycję.

Środa, 20 lutego
17:30 Esports Academy vs Indictive Bo1
18:30 PRIDE vs ACTINA PACT Bo1
19:30 Wisla Płock vs devils.one Bo1
20:30 Illuminar Gaming vs Rogue Esports Club Bo1

Po więcej informacji na temat Ultraligi, składy wszystkich drużyn oraz pełny harmonogram zapraszamy do naszej relacji tekstowej: