Faza Nowych Legend katowickiego Majora rozpoczęta. Za nami dwa pierwsze mecze drugiego etapu Intel Extreme Masters Katowice, podczas których dane nam było oglądać dwa dość wyrównane pojedynki. Ostatecznie jednak po trzy punkty zgarnęły Renegades i Team Vitality, które pokonały odpowiednio ENCE eSports i BIG.

ENCE eSports 13 : 16 Renegades

(IEM Katowice 2019 – 1. runda)
13 10 Inferno 5 16
3 11

Gracze Renegades musieli włożyć spory wysiłek, by zgarnąć dla siebie pierwszą pistoletówkę. I chociaż ostatecznie udało im się to, to bardzo szybko okazało się, że były to tylko miłe złego początki. Po dość wyrównanych kilku minutach ENCE eSports zdołało bowiem wysunąć się na czoło, korzystając z wszelkich atutów, jakie daje gra po stronie broniącej. Finowie błyskawicznie przeszli od wyniku 1:4 do 5:5 i na tym nie poprzestali! Aż do przerwy nie oddali rywalom z Antypodów już ani jednego oczka i pierwszą połowę kończyli z dość bezpieczną przewagą wynoszącą pięć punktów.

Po chwili stało się jednak to, co podczas tego Majora obserwowaliśmy już wielokrotnie. Mianowicie wraz ze zmianą stron zmienił się cały obraz meczu i teraz to ten drugi zespół, który wszedł w rolę CT, zdominował serwer. I słowo "zdominował" jest tutaj jak najbardziej odpowiednie, bo Renegades wygrywało większość starć, tylko okazjonalnie pozwalając oponentom na jakąkolwiek zdobycz. Nie trzeba było więc długo czekać na moment, w którym wcześniejsze prowadzenie ENCE stało się tylko wspomnieniem. Podopieczni Aleksandara "kassada" Trifunovicia byli zwyczajnie lepsi i to właśnie oni koniec końców zatriumfowali 16:13.


BIG 16 : 11 Team Vitality

(IEM Katowice 2019 – 1. runda)
16 7 Mirage 8 11
9 3

Pierwsza połowa starcia na Mirage'u miała bardzo wyrównany przebieg. Tak naprawdę żadna ze stron nie potrafiła na dobre zdominować swojego rywala i zamiast tego oglądaliśmy po prostu krótkie okresy przewagi to jednego, to drugiego zespołu. Lepiej zaczęło BIG, które m.in. dzięki wygranej pistoletówce zyskało przewagę. I utrzymało ją nawet do przerwy, ale dokonało tego nie bez problemów, raz na jakiś czas ustępując Francuzom z Teamu Vitality, którzy w efekcie zmniejszyli swoją stratę z czterech do zaledwie jednego punktu. Kto wie zresztą jak to wszystko by się potoczyło, gdyby nie bardzo słaba dziś postawa Ismailcana "XANTARESA" Dörtkardeşa.

Brak Turka stał się szczególnie widoczny w drugiej części starcia, gdy BIG musiało przejąć inicjatywę i odważnie zaatakować. Na dobrą sprawę formacja zza naszej zachodniej granicy dokonała tego tylko raz, gdy zgarnęła aż trzy oczka z rzędu. Ale to byłoby na tyle – pozostałe potyczki w mniejszym lub większym stopniu przebiegały pod dyktando Vitality, zaś prym w eksterminowaniu przeciwników wiódł tym razem nie Mathieu "ZywOo" Herbaut, a Dan "apEX" Madesclaire. 25-latek zakończył starcie z 30 fragami na koncie, przyczyniając się tym samym do zwycięstwa wynikiem 16:11.


Już za chwilę kolejne spotkania 1. rundy – Natus Vincer podejmie G2 Esports, zaś FaZe Clan zmierzy się z HellRaisers. Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV Polska. Angielska transmisja prowadzona będzie natomiast tutaj oraz tutaj. Po więcej informacji na temat Intel Extreme Masters Katowice 2019 CS:GO Major zapraszamy do naszej relacji tekstowej: