Podczas drugiego dnia piątego tygodnia Ultraligi nie doszło do większych zaskoczeń, choć doznaliśmy emocji na najwyższym poziomie. Ozdobą na pewno było starcie pomiędzy Illuminar Gaming a Rogue Esports Club, gdzie po dość wyrównanym początku, ekipa Kacpra "Inspireda" Słomy zwyciężyła podopiecznych Fryderyka "Veggiego" Kozioła.

Dzień otworzyło nam starcie Esports Academy z Indictive. Wydawało się, że zobaczymy w miarę wyrównanie starcie, lecz ekipa Kamila "Chosiiego" Chosy dość pewnie weszła w to spotkanie. Niemal przez cały czas zespół Pawła "Krykieta" Stępnia popełniał błędy związane głównie ze złym pozycjonowaniem się i chociaż były momenty, w których losy meczu mogły się odwrócić, świetna postawa Patryka "Bolszaka" Jażdżewskiego zapewniła pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Ultraligi dla Indictive.

W kolejnym pojedynku PRIDE postawione zostało w roli faworyta. Mimo że ostatnie spotkania w wykonaniu tej ekipy nie były dobre, to wciąż zajmuje ona trzecią pozycję i cały czas walczy o lepsze rozstawienie w play-offach. Trudno było jednak się spodziewać, że ACTINA PACT odda całkowicie inicjatywę rywalom, nie tworząc żadnego zagrożenia i przegrywając ostatecznie po dwudziestu siedmiu minutach gry.

Przedostatnim meczem było spotkanie Wisły Płock z devils.one. Popularni Nafciarze bardzo dobrze zaprezentowali się wczoraj w trakcie pojedynku z Rogue Esports Club, dlatego wielu fanów miało nadzieję na to, że równie ciekawie pokażą się w walce z devils.one. Pierwsze minuty mogły dawać nam sygnał, że inicjatywa będzie stała po obu stronach, jednak nieudana walka drużynowa rozpoczęła pogoń ekipy Jakuba "Cinkrofa" Rokickiego za wygraną. Pojawiały się pojedyncze próby ze strony Wisły, lecz ostatecznie do devils.one dopisało kolejne zwycięstwo na swoje konto.

Nieprawdopodobne widowisko obejrzeć mogliśmy w ostatnim meczu piątego tygodnia Ultraligi. Pomimo wczorajszej porażki, Rogue Esports Club wciąż stawiane było w roli faworyta. Wydawało się, że Illuminar Gaming także będzie szukać swojej szansy, nie tylko wykorzystując gorszą chwilę rywali, ale także i swój dobry moment. Zapowiadało się, że zobaczymy wyrównane spotkanie, ale z biegiem czasu dzięki świetnej grze Pawła "Woolite'a" Pruskiego Rogue przejęło inicjatywę. Jego ekipa potrafiła skontrolować cele mapy, a także wychodziła lepiej z walk drużynowych, dzięki czemu zanotowała kolejne zwycięstwo.

Środa, 20 lutego
17:30 Esports Academy 0:1 Indictive Bo1
18:30 PRIDE 1:0 ACTINA PACT Bo1
19:30 Wisła Płock 0:1 devils.one Bo1
20:30 Illuminar Gaming 0:1 Rogue Esports Club Bo1

Po więcej informacji na temat Ultraligi, składy wszystkich drużyn oraz pełny harmonogram zapraszamy do naszej relacji tekstowej: