MIBR nadal legendą! Po zaciętym pojedynku z Ninjas in Pyjamas ekipa z Brazylii była w stanie wygrać 2:0, tym samym zapewniając sobie awans do fazy pucharowej katowickiego Majora.

MIBR 2 : 0 Ninjas in Pyjamas

(IEM Katowice 2019 – 4. runda)
16 10 Train 5 6
6 1
16 9 Inferno 6 14
7 8
- Mirage -

Początek pierwszej mapy upłynął pod znakiem mocnego i pewnego uderzenia ze strony Szwedów. Przewaga wypracowana przez zwycięską pistoletówkę szybko jednak zniwelowana została przez zawodników z Brazylii, co nie tylko pozwoliło im wyjść na prowadzenie, ale również rozbiło ekonomię NiP-u. Christopher "GeT_RiGhT" Alesund i jego zespół raz za razem ponawiali ataki na pozycje rywali, ale brak wyposażenia doskwierał im aż do końca pierwszej połowy, ostatecznie zakończonej przez nich z wynikiem 5:10. Po zmianie stron sytuacja nie uległa zmianie i formacja z północy zdołała wyszarpać zaledwie jedną rundę, w konsekwencji kończąc spotkanie 6:16.

W drugim pojedynku położenie Ninjas in Pyjamas nie uległo poprawie. Wygrana pierwsza potyczka otworzyła reprezentantom Ameryki Południowej drogę do zdobycia aż sześciu punktów z rzędu, co w krótkim czasie mogło doprowadzić do całkowitego zdominowania przeciwnika. Obrońcy byli jednak w stanie nieco skrócić dystans dzielący ich od terrorystów, choć owa poprawa była jedynie chwilowa. Napór drużyny atakującej okazał się zbyt silny, przez co pierwszą połowę zakończyli oni z przewagą 9:6. Zapowiadała się powtórka z pierwszej mapy, ale Ninjas in Pyjamas nabrało wiatru w żagle dzięki zwycięskiej pistoletówce. Pozwoliło to nie tylko wyrównać punktację, ale nawet wypracować lekką przewagę w drugiej połowie. Szczęścia jednak nie wystarczyło i to MIBR udało się ostatecznie doprowadzić grę do końca, tym samym meldując się w fazie pucharowej Majora.


Już jutro kolejne mecze 4. rundy. Wszystkie pojedynki wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV Polska. Angielska transmisja prowadzona będzie natomiast tutaj. Po więcej informacji na temat Intel Extreme Masters Katowice 2019 CS:GO Major zapraszamy do naszej relacji tekstowej: