fot. ESL/Helena Kristiansson

Nisha triumfuje w Spodku! Team Secret mistrzem ESL One Katowice!

Nie mogło być inaczej – po tylko jednej przegranej w ciągu całego turnieju Team Secret okazał się najlepszy podczas ESL One Katowice! Michał „Nisha” Jankowski i kompani pokonali Gambit Esports w wielkim finale katowickiego turnieju Doty 2 po zaledwie trzech potyczkach. Razem z tą wygraną Secret zainkasował 125 tysięcy dolarów głównej nagrody, zaś wicemistrzowie z Rosji muszą zadowolić się 65 tysiącami.

Team Secret
3:0 Gambit Esports

Od samego początku Gambit rozpoczął presję na offlanie i już w trzeciej minucie przelał pierwszą krew, a po dziesiątej minucie prowadził w zabójstwach 9:6. Na szczęście Secret nie złożył broni i jeszcze przed kwadransem wyprzedził oponentów w eliminacjach oraz wartości netto. Wykorzystując swoją przewagę ruszył do natarcia linii, a w 18. minucie pozbył się wież drugiego tieru na midzie i topie. Sześć minut później ultra kill Nishy i teamwipe na Gambit pozwolił Secret zdobyć baraki na obu odsłoniętych liniach. W chwilę po rozpoczęciu spawnu mega creepów przez drużynę z czar zespół Artioma „fng” Barshacka skapitulował po raz pierwszy.

Drugie starcie nie było już tak jednostronne. Przez bardzo długi czas obie drużyny szły równo zarówno w eliminacjach, jak i zniszczonych wieżach. Dopiero w 20. minucie na prowadzenie wysunął się Secret po zabiciu Roshana i wkrótce później rozpoczął szturm dwiema liniami. Gambit nie zamierzał tylko bezczynnie patrzeć na poczynania rywali i po serii wygranych teamfightów zyskał przewagę w złocie. To Secret jednak jako pierwszy zniszczył baraki i to aż na dwóch liniach. Rozstrzygnięcie przyszło pięć minut później – natarcie dolną aleją w wykonaniu zespołu naszego rodaka zakończyło się śmiercią czterech graczy Gambit bez buybacka i jedyne, co im pozostało, to powtórna kapitulacja.

Po przerwie obie drużyny zapewniły nam ciekawe widowisko już od samego początku. W ciągu pierwszych dziesięciu minut oglądaliśmy łącznie 22 eliminacje, po jedenaście dla każdego z zespołów. Ciągła wymiana ognia utrzymywała wartość netto drużyn na podobnym poziomie, ale w złocie poszczególnych graczy wyraźnie przodował Nisha. W 18. minucie wreszcie Secret wygrał teamfight bez strat i objął prowadzenie. Choć siedem minut później Gambit zdobył Roshana, wkrótce po tym Secret wykonało teamwipe i jego przewaga wzrosła do 13 tysięcy. Rosyjsko-białoruska piątka podjęła jeszcze próbę powrotu do gry, ale w 38. minucie po przegranej walce o Roshana nie pozostało jej nic, jak tylko poddać się po raz ostatni w turnieju!

Tak prezentuje się klasyfikacja końcowa ESL One Katowice 2019:

1. Team Secret 125 000 $
2. Gambit Esports 65 000 $
3. OG 35 000 $
4. Fnatic 20 000 $
5-6. Ninjas in Pyjamas, Mineski 12 000 $
7-8. Team Aster, Chaos Esports Club 7 500 $
9-10. Forward Gaming, compLexity Gaming 5 000 $
11-12. For The Dream, Alliance 3 000 $
Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

IEM Major: Team Vitality vs Ninjas in Pyjamas – statystyki graczy

Trzy lata Ninjas in Pyjamas czekało na odzyskanie statusu legendy. Po wielu przejściach, zmianach w składzie i wielu nieudanych przygodach na Majorze,...