STS
Nerchio
fot. ESL/Bart Oerbekke

Startuje etap Ro76 IEM Katowice w StarCraft 2

Rozpoczynają się tegoroczne mistrzostwa StarCraft 2 w ramach Intel Extreme Masters Katowice. Po raz kolejny najlepsi zawodnicy z całego świata będą rywalizować o 400 000 dolarów w puli nagród oraz prestiżowy tytuł mistrzowski. Zanim jednak rozpocznie się bezpośrednia walka o złoto, w katowickiej ESL Arenie odbędzie się faza Ro76, po której wyłonieni zostaną wszyscy uczestnicy […]

Rozpoczynają się tegoroczne mistrzostwa StarCraft 2 w ramach Intel Extreme Masters Katowice. Po raz kolejny najlepsi zawodnicy z całego świata będą rywalizować o 400 000 dolarów w puli nagród oraz prestiżowy tytuł mistrzowski. Zanim jednak rozpocznie się bezpośrednia walka o złoto, w katowickiej ESL Arenie odbędzie się faza Ro76, po której wyłonieni zostaną wszyscy uczestnicy etapu grupowego.

Przez pierwsze dwa dni rozgrywek zobaczymy 64 zawodników, którym nie udało się wcześniej zakwalifikować do właściwej części turnieju. Zostali oni podzieleni na cztery grupy po szesnastu graczy, a z każdej z nich awansuje po trzech najlepszych. Ta część turnieju będzie rozgrywana w drabinkach podwójnej eliminacji, co oznacza, że dopiero druga porażka będzie równoznaczna z eliminacją.

Wśród uczestników Ro76 znalazło się dziewięciu Polaków: MaNa, ArT, Ziggy i Nerchio zagrają już w poniedziałek, zaś we wtorek wystąpią Basior, Gerald, souL, Elazer i Gremory. Na ich drodze stanie jednak wielu utytułowanych zawodników, w tym sOs, FanTaSy, HeRoMaRinE, Snute, herO, ShoWTimE, Scarlett, PartinG, soO, Stats czy Solar.

Relację z IEM Katowice w StarCraft 2 można znaleźć na stronie Cybersport.pl. Transmisję w języku polskim można znaleźć na kanale ESL.TV Polska.

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Drużyna bullet girl w nowej organizacji

Julia "bullet girl" Kurzyńska i jej koleżanki wreszcie znalazły dla siebie nowy dom. Zespół Polki, który przez ostatnie miesiące rozglądał się za orga...