Od premiery trybu Danger Zone minęły dwa miesiące. Nowy format zmagań w Counter-Strike: Global Offensive spotkał się z dość pozytywnym odbiorem członków społeczności, ale Valve nie zamierza bezczynnie czekać na dalszy rozwój wypadków, wobec czego tuż przed wielkim finałem katowickiego Majora zobaczymy showmatch rozgrywany właśnie w CS-owej formule battle royale.

Udział w pojedynku weźmie w sumie osiem dwuoosobowych drużyn – tworzyć je będą zarówno utalentowani gracze, jak i infulencerzy powiązani ze sceną Counter-Strike'a. Na ten moment nie jest jednak jasne, kto to konkretnie będzie, zaś więcej informacji na ten temat powinniśmy otrzymać w najbliższym czasie. Wiemy jednak, że najpierw odbędzie się polski showmatch, w którym zobaczymy czołowych rodzimych zawodników, a jego zwycięzcy zakwalifikują się do niedzielnego międzynarodowego pojedynku.

Pewnym jest także, że walka toczyć się będzie w systemie BO2, zaś jej zwycięzcy zostaną upamiętnieni w dość interesujący sposób. Będzie to coś na wzór graffiti, które w połowie 2016 roku pojawiło się na Cache'u, a które powiązane jest z akcją Oleksandra "s1mple'a" Kostylieva z ESL One Cologne 2016.

Wielki finał katowickiego Majora zaplanowany jest na niedzielę na godzinę 19:00. Po więcej informacji na temat Intel Extreme Masters Katowice 2019 CS:GO Major zapraszamy do naszej relacji tekstowej.