STS
fot. ESL/Bart Oerbekke

Po co NEO poleciał do Korei?

W ostatnim czasie media społecznościowe obiegły zdjęcia z pobytu Filipa „NEO” Kubskiego w Korei Południowej. Były zawodnik Virtus.pro odwiedził graczy lokalnej drużyny MVP PK, a cała sytuacja wywołała niemałe poruszenie w mediach. Według informacji zdobytych przez nasz portal, przyczyną podróży NEO było spotkanie z przedstawicielami ZOWIE oraz nagranie klipu promującego nadchodzącą edycję World Cyber Games, co sugerować może, że jej częścią będzie CS:GO.

W przypadku ZOWIE najprawdopodobniej chodzi o sponsoring drużyny weterana, która ma zostać sformowana z polskich zawodników. Na ten moment nie wiadomo na 100% kto miałyby znaleźć się w składzie zbudowanym wokół 31-latka. Niemniej jednak nawiązanie kontaktu ze sponsorem może wskazywać na to, że przyszłość Kubskiego jest związana z polską sceną. Warto wspomnieć, że Filip „NEO” Kubski w przeszłości współpracował już z ów marką. W 2013 roku na rynku pojawiła się myszka ZOWIE FK, przy tworzeniu której miał duży udział, a wcześniej, jeszcze w czasach AGAiN, wspierała ona całą Złotą Piątkę.

Jeśli zaś chodzi o WCG, to NEO miał zostać ambasadorem tych rozgrywek, a podczas pobytu w Korei Południowej ma zostać nagrany film promujący najbliższą edycję wydarzenia. Jej światowe finały odbędą się w Xi’An 18-21 lipca.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Grupy kobiecego turnieju WESG 2018 rozlosowane

Po raz drugi w historii zmagania w ramach światowych finałów World Electronic Sports Games 2018 przyniosą nam nie tylko zmagania mężczyzn, ale i kobie...