Kolejny dzień Ultraligi za nami. Zgodnie z wszelkimi oczekiwaniami faworyci wygrali swoje mecze, lecz nie każdy z nich zrobił to bez problemów. Najwięcej emocji przyniosło starcie ACTINA PACT z Illuminar Gaming, bowiem było niesamowicie blisko, aby to ekipa Wojciecha "Lewusa" Strykowskiego zwyciężyła rywala.

Na sam początek dane nam było obejrzeć pojedynek zespołów z bilansem 4-6, czyli wyżej wymienionych ACTINA PACT oraz Illuminar Gaming. Początkowe minuty gry były dość spokojne, lecz sytuację wydawało się kontrolować iHG. Z czasem przewaga obecnego mistrza Ultraligi była już na tyle duża, że wydawało się, że starcie wkrótce się zakończy. W pewnym momencie swoje pięć minut otrzymał Dawid "Dawidsonek" Trojanowski, który grając Kassadinem niemal ocalił swoją ekipę. W ostatniej akcji meczu doszło do wyścigu, w którym szybszy okazał się zespół Pawła "delorda" Szabli.

W spotkaniu pomiędzy devils.one a Indictive przez długi czas oba zespoły nie potrafiły wypracować jakiejkolwiek przewagi. Jedynym co przemawiało na korzyść jednej z drużyn, były zabite smoki przez DV1. Długo trzeba było czekać na jakiekolwiek odważniejsze ruchy, a mecz zakończył się walką obok Starszego Smoka na korzyść formacji Tobiasza "Agresivoo" Ciby. Zaskoczyć mogła także kolejna gra. Tam Esports Academy pewnie walczyło z Rogue Esports Club, jednak z czasem to REC przejęło inicjatywę, wygrywając potyczkę z ekipą Roberta "Mofosky'ego" Binka. W hicie dnia Wisła Płock stanęła przeciwko PRIDE. Tam nie mieliśmy aż tylu emocji, ilu moglibyśmy się spodziewać. Popularne Orły szybko zapewniły sobie przewagę, bez większego trudu pokonując rywala.

Wtorek, 26 lutego
17:30 ACTINA PACT 0:1 Illuminar Gaming Bo1
18:30 devils.one 1:0 Indictive Bo1
19:30 Rogue Esports Club 1:0 Esports Academy Bo1
20:30 Wisła Płock 0:1 PRIDE Bo1

Podczas kolejnego dnia Ultraligi dane nam będzie zobaczyć starcie ACTINA PACT z devils.one. Po wczorajszych spotkaniach trudno jest wskazać jednoznacznego faworyta, jednak wciąż to zespół Jakuba "Cinkrofa" Rokickiego znajduje się w lepszym położeniu. Szansę na play-offy straciło z kolei Indictive, dlatego też nie zapowiada się, żeby drużyna ta mogła przeszkodzić swojemu dzisiejszemu rywalowi, Rogue Esports Club, w zdobyciu kolejnej wygranej.

Ciekawie wygląda trzeci mecz dnia, gdzie Esports Academy zagra przeciwko Wiśle Płock. Drużyna Bartosza "ogierhaqa" Stopyry miała dobry moment w starciu z Rogue, dlatego też należy oczekiwać, że także i dziś zaprezentuje się na wysokim poziomie. Hitem będzie jednak pojedynek Illuminar Gaming z PRIDE. Obecny mistrz wciąż może znaleźć się w czołowej trójce, jednak musi dziś pokonać popularne Orły, a także liczyć na kolejne potknięcia ekipy Artura "Rybsona" Gębicza.

Środa, 27 lutego
17:30 ACTINA PACT vs devils.one Bo1
18:30 Indictive vs Rogue Esports Club Bo1
19:30 Esports Academy vs Wisła Płock Bo1
20:30 Illuminar Gaming vs PRIDE Bo1

Po więcej informacji na temat Ultraligi, składy wszystkich drużyn oraz pełny harmonogram zapraszamy do naszej relacji tekstowej: