Nie tak swój pierwszy mecz podczas Intel Challenge Katowice 2019 wyobrażała sobie Julia "bullet girl" Kurzyńska. Zespół Polki wyraźnie uległ północnoamerykańskiemu CLG Red i nie będzie mógł już sobie pozwolić na żadną wpadkę. Porażka stała się także udziałem Carnage Esports, które przegrało z Beşiktaşem Esports.

CLG Red 16 : 7 Crowns Esports Club

(Intel Challenge Katowice – grupa B)
16 13 Train 2 7
3 5

Początek spotkania należał do CLG Red, które dzięki zgranej defensywie zgarnęło pięć oczek z rzędu. Skład naszej rodaczki odpowiedział dwoma skutecznymi natarciami, lecz szybko utracił rozpęd. Piątka zza oceanu już na stałe przejęła kontrolę nad przebiegiem meczu i konsekwentnie budowała swoją przewagę. Przed zmianą stron Crowns nie powiększyło już swojego dorobku punktowego, a po przerwie znów poległo w rundzie pistoletowej. Wydawało się więc, iż CLG bez żadnych problemów dokończy dzieła zniszczenia, lecz bullet girl i spółka miały inne plany. Formacja Polki zdołała nieco zmniejszyć straty, ale w ostatecznym rozrachunku i tak musiała uznać wyższość rywalek.

Beşiktaş Esports 16 : 12 Carnage Esports

(Intel Challenge Katowice – grupa B)
16 7 Cache 8 12
9 4

Pistoletówka i dwie kolejne rundy padły łupem Australijek, jednak drużyna ze Starego Kontynentu błyskawicznie doprowadziła do remisu. Carnage co prawda na moment odzyskało utracony wigor, lecz pod koniec pierwszej części meczu do głosu znów doszedł Beşiktaş. Reprezentantki tureckiej organizacji przed przerwą traciły do swoich przeciwniczek już tylko jedno oczko, a po zmianie stron po raz pierwszy wyszły na prowadzenie. Zawodniczki z Antypodów oczywiście nie wywiesiły białej flagi i do końca batalii starały się powstrzymywać ataki rywalek, ale Zainab "zAAz" Turkie wraz z koleżankami ostatecznie postawiły na swoim i uniosły ręce w geście triumfu.

Teraz w obu grupach czas na mecze wygranych, których stawką będzie awans do półfinałów polskich zawodów. Po więcej informacji na temat Intel Challenge Katowice 2019 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.