Przed kilkoma godzinami rozpoczął się turniej CS:GO kobiet – Intel Challenge Katowice. Po zaledwie dwóch spotkaniach awans do fazy pucharowej zapewniły sobie dwie ekipy – Assasins oraz Besiktas Esports. Zawodniczki obu formacji czeka więc wolne popołudnie, bowiem do rywalizacji powrócą dopiero jutro.

Assasins 16 : 11 Dignitas

(Intel Challenge Katowice – grupa A)
16 9 Dust2 6 11
7 5

Wejście z naprawdę wysokiego "C" zaliczyło Dignitas. Zawodniczki z Ameryki Północnej objęły zdecydowane prowadzenie w początkowej fazie spotkania. W miarę upływu czasu z marazmu przebudzało się Assasins. Michaela "mimi" Lintrup i jej koleżanki rozpędziły się do tego stopnia, że pierwszą połowę skończyły serią siedmiu kolejnych wygranych. Rezultat 9:6 nie dawał jednak jeszcze wystarczającego komfortu przed zmianą stron. Dopiero po wygranej pistoletówce, a także następnych sześciu rund, wielonarodowościowa piątka mogła pozwolić sobie na chwilę oddechu. Rywal musiał bowiem bronić się przed punktami meczowymi i choć Dignitas na chwilę przyprawiło o dodatkowe nerwy swoje konkurentki, to i tak ostatnie słowo należało do Assasins, które triumfowało 16:11.

CLG Red 9 : 16 Beşiktaş Esports

(Intel Challenge Katowice – grupa B)
9 6 Inferno 9 16
3 7

Pojedynek wygranych grupy B rozpoczął się z delikatnym wskazaniem na CLG. Ekipa złożona z czterech Amerykanek i Kanadyjki zgarnęła premierowe dwa oczka, ale już po chwili to rywalki ruszyły do ataku, by przejąć po kilkunastu minutach przodownictwo w meczu. Przewaga Besiktasu w szczytowym momencie wynosiła cztery punkty. W pierwszej połowie znać o sobie dały jednak ponownie zawodniczki zza oceanu, ale po dobrej końcówce to Europejki prowadziły 9:6. Komfort zapewniła jednak bardzo dobra dyspozycja na starcie drugiej odsłony pojedynku. Reprezentantki Starego Kontynentu odskoczyły przeciwniczkom na spory dystans, którego nie udało się już zniwelować do końca batalii. Tym samym na konto Besiktasu wpadła druga tego dnia wygrana.

Już za chwilę kolejne spotkania. Na serwerze zamelduje się między innymi Julia "bullet girl" Kurzyńska i jej Crowns Esports Club, które zmierzy się Carnage. Po więcej informacji na temat Intel Challenge Katowice 2019 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.