Serral
fot. Jennika Ojala / ESL

Rusza drugi dzień fazy grupowej IEM Katowice w SC2

Rozpoczynamy drugi dzień zmagań zmagań grupowych w mistrzostwach IEM Katowice 2019 w StarCraft 2. Dziś uczestnicy będą rywalizować przed lokalną publicznością zgromadzoną w Audytorium Międzynarodowego Centrum Kongresowego. W akcji zobaczymy dziewięciu Koreańczyków i trójkę graczy spoza Korei: Scarlett, uThermala oraz obecnego mistrza świata, Serrala. Ten rozpocznie walkę już o godzinie 11:45 i zmierzy się z mistrzem WCS Global Finals 2017 i IEM Katowice 2018, Rogue.

Niewątpliwie głównym faworytem do zwycięstwa w grupie C, a także do zdobycia złota w katowickim Spodku, jest Serral, który na turniejach offline wygrał już czterdzieści meczów z rzędu. Choć sami Koreańczycy przyznają, że boją się starcia z Finem, to i tak reprezentant ENCE będzie miał niełatwe zadanie, gdyż naprzeciw niego stanie trzech Zergów i dwóch Terran należących do ścisłej światowej czołówki.

W grupie D największą uwagę skupią na sobie uThermal i Scarlett. Holender zapewnił sobie udział w tej fazie awansując z europejskich kwalifikacji, natomiast Scarlett musiała przebijać się przez etap Ro76. Dwójka Foreignerów zmierzy się z TY, soO, Dearem oraz Bunnym.

Relację z IEM Katowice w StarCraft 2 można znaleźć na stronie Cybersport.plTransmisję w języku polskim można znaleźć na kanale ESL.TV Polska.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Raport z Katowic – 1 marca

Ostatni weekend esportowego święta, jakie tworzy Intel Extreme Masters Katowice 2019 CS:GO Major i imprezy mu towarzyszące, rozpoczął się już wczoraj....