Serral
fot. Jennika Ojala / ESL

Serral wciąż bezkonkurencyjny; Grupa C na IEM Katowice zakończona

Zgodnie z oczekiwaniami obecny mistrz świata, Joona „Serral” Sotala, wygrał grupę C na IEM Katowice 2019 w StarCraft 2. Fin wygrał cztery spotkania z rzędu, co oznacza, że na turniejach offline osiągnął wynik 44 wygranych meczów z rzędu. Ciąg zwycięstw został jednak przełamany przez INnoVation, który pokonał Zerga po najdłuższym meczu całego turnieju. Sytuacja Serrala wciąż wydaje się niezachwiana, ale pamiętajmy, że reprezentant ENCE wygrał w swoich grupach także w poprzednich dwóch edycjach IEM Katowice, jednak później nie poradził sobie w play-offach.

Serral rozpoczął dzień od bardzo ważnego zwycięstwa z Rogue – ubiegłorocznym mistrzem świata WCS oraz IEM Katowice. Koreańczyk nie stawiał większego oporu, a dopiero Solar i GuMiho zdołali nawiązać jakąkolwiek walkę z Finem, który momentami był blisko porażki. Ostatni mecz nie miał już żadnego wpływu na wynik. Zarówno INoVation, jak i Serral, doskonale wiedzieli, na jakich lokatach zakończą dzień. Koreańczyk grał jednak o honor i – jak się okazało po prawie dwugodzinnym meczu –  udało mu się opuścić turniej z jednym oczkiem.

Jak spodziewali się eksperci, rywalizacja w grupie C dotyczyła jedynie drugiej i trzeciej lokaty. Serral już po trzeciej rundzie był praktycznie pewny awansu, a w walce nie liczył się też wspomniany INnoVation, więc o awans do końca walczyli Solar, RagnaroK, Rogue i GuMiho. Dopiero pod koniec piątej rundy sytuacja w tabeli stała się klarowna. Awansowali Solar i RagnaroK, czyli dwaj gracze, którzy wcześniej brali udział w morderczym etapie Ro76.

Relację z IEM Katowice w StarCraft 2 można znaleźć na stronie Cybersport.plTransmisję w języku polskim można znaleźć na kanale ESL.TV Polska.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Codewise Unicorns ogrywa Izako Boars podczas LanTrek 2019

Polsko-polski pojedynek podczas fińskiego LanTrek 2019 padł łupem Codewise Unicorns. Jednorożce uporały się z Izako Boars w spotkaniu otwierającym ryw...