Reprezentantki Dignitas będące faworytkami Intel Challenge Katowice 2019 pokonały w półfinale turnieju swoje rywalki występujące w barwach Beşiktaş Esports. Po dwóch wyrównanych mapach dosłownie rozgromiły przeciwniczki i dzięki temu mają teraz zapewnione minimum 12 000 dolarów.

Beşiktaş Esports 1 : 2 Dignitas

(Intel Challenge Katowice – półfinał)
12 11 Overpass 4 16
1 12
16 7 Mirage 8 13
9 5
1 1 Inferno 14 16
0 2

Na samym początku spotkania lepiej sprawowały się zawodniczki Beşiktaş. Szybko zgarnęły one siedem oczek, po czym powiększyły swoją przewagę do 9:1. Pierwsza połówka zakończyła się wynikiem 11:4 dla tureckiej ekipy. Po zamianie stron Dignitas rozpoczęło jednak fenomenalny powrót, podczas którego ich przeciwniczki całkowicie się pogubiły i na przestrzeni całej pozostałej części spotkania zgarnęły tylko jedno oczko, przez co koniec końców pierwsza mapka wpadła na konto Amandy "rain" Smith i jej koleżanek.

Pierwsza połowa starcia na Mirage'u była bardzo wyrównana. Najpierw Dignitas wygrało pistoletówkę i force'a, a następnie oddało rywalkom trzy kolejne rundy. Później zawodniczki zza oceanu z trudem ponownie pokonały Beşiktaş rozbrajając bombę, po czym wysunęły się na prowadzenie 8:4. Reprezentantki tureckiej organizacji w żadnym momencie nie zamierzały jednak pozwolić drugiej ekipie na wygraną i szybko na konto dodały jeszcze trzy oczka. Passa wygranych drużyny Julii "juliano" Kiran trwała jeszcze przez część drugiej połowy, kiedy Europejki zdobyły cztery rundy. Dignitas prędko odrobiło straty i świetną grą wyszło na prowadzenie 13:11. Chwilę później zawodniczki ze Starego Kontynentu domknęły jednak pojedynek na drugiej mapie wynikiem 16:13.

Na Inferno Dignitas dosłownie rozgromiło swoje rywalki. Beşiktaş nie potrafiło w ogóle stawić oporu swoim przeciwniczkom, przez co już wkrótce na tablicy pokazał się wynik 14:1. Druga pistoletówka wpadła na konto drużyny Kiary "milki" Makuy co ostatecznie przesądziło o wyniku meczu, który koniec końców zakończył się przewagą 16:1 dla amerykańsko-kanadyjskiej formacji.

Już jutro o 12:00 odbędzie się wielki finał Intel Challenge Katowice 2019, w którym Beşiktaş Esports/Dignitas zmierzy się z CLG Red. Po więcej informacji na temat Intel Challenge Katowice 2019 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.