Za nami eliminacje do showmatchu, który poprzedzi wielki finał Intel Extreme Masters Katowice 2019. W rozgrywce Danger Zone wzięło udział osiem dwuosobowych ekip, z wieloma znanymi personami ze świata esportu.

W pierwszym meczu już na samym początku odpadli reprezentanci AGO Esports. Kiepsko poszło też reprezentantom Kinguin oraz dwóm osobom z widowni, które również brały udział w pojedynku. Koniec końców pierwszą lokatę zajęli Pasia oraz KubiK, natomiast drugie miejsce przypadło epoh i BiBiAhn grającym zwykle w barwach Carnage Esports.

Zwycięzcy pierwszej rundy dość niespodziewanie zostali wyeliminowani jako pierwsi podczas drugiej walki. Dość sporo oczek odrobili GruBy i Furlan, którzy szybko wysunęli się na prowadzenie, a tuż za nimi ex equo na drugiej pozycji uplasowali się triumfatorzy poprzedniej mapy. Tym razem wszystkie uczestniczki Intel Challenge zgarnęły łącznie tylko 12 punktów, przez co dość mocno spadły w klasyfikacji.

W trzecim pojedynku bardzo szybko odpadli mouz i dycha. PASIAKI również nie zdołały odrobić utraconych oczek. Pierwszą lokatę zajęli reprezentanci AGO, którzy wygrali drugi mecz z rzędu i dzięki temu już jutro wystąpią przed publicznością Spodka przed finałem Majora.

Klasyfikacja końcowa prezentuje się następująco:

Gracze Runda 1. Runda 2. Runda 3. Suma
GruBy / Furlan 0 60 75 135
innocent / destru 9 36 20 65
Konii / Riv 12 4 45 61
Widownia 6 16 30 52
KubiK / Pasia 45 0 5 50
epoh / BiBiAhn 27 8 10 45
jdqr / oskarish 18 12 15 45
mouz / dycha 3 24 0 27

Już jutro tuż przed finałem Intel Extreme Masters Katowice 2019 odbędzie się showmatch Danger Zone, którego zwycięzcy zostaną upamiętnieni na mapie w tym trybie. Aktualnie jedynymi potwierdzonymi uczestnikami wydarzenia jest dwóch reprezentantów AGO Esports – GruBy i Furlan