TY
fot. Jennika Ojala / ESL

Ostatni Terran odpada z IEM Katowice; startują ćwierćfinały

Zakończono właśnie pierwszą rundę play-offów IEM Katowice 2019 w StarCraft 2. O tytuł mistrzowski walczy już tylko ośmiu zawodników, w tym dwóch Foreignerów. Wszystkie dotychczasowe mecze były zaskakująco jednostronne, bowiem w żadnym z nich przegrani nie zdobyli ani jednej mapy. Z Katowicami pożegnali się tym samym Trap, Zest, RagnaroK i TY. Co ciekawe, sukces w Ro12 odnieśli zawodnicy, którzy ze swoich grup awansowali z trzeciej lokaty.

Żaden z wyeliminowanych zawodników nie stawiał zbyt dużego oporu, choć najbliżej tego był Trap w meczu z herO. Aż dwa razy z rzędu reprezentant Jin Air Green Wings deklasował rywala we wczesnych fazach gry, jednak popełniał kluczowe błędy, które natychmiast wykorzystywał herO. Rozczarowujący był występ Zesta, którego stawiano w roli jednego z faworytów turnieju. Jego niejasne decyzje i proste błędy taktyczne sprawiły, że soO nie miał żadnych problemów z awansem do ćwierćfinałów.

Bardzo dobrze zaprezentował się natomiast Neeb. Amerykanin nie oddał ani jednej mapy RagnaroKowi, którego traktowano jako czarnego konia zawodów. Zerg nie miał jednak ani pomysłu, ani wystarczających umiejętności mechanicznych, by powstrzymać drugiego z Foreignerów. Choć TY pokazał się z dość dobrej strony w spotkaniu z Solarem, to jego były kolega z drużyny Splyce, Solar, okazał się lepszy w niemal każdym aspekcie gry. Tym samym odpadł ostatni z Terran, a na placu boju pozostali jedynie Zergi i Protossi.

Już wkrótce rozpoczną się ćwierćfinały IEM Katowice 2019. Do końca dnia będziemy oglądać jedynie Mirrory: dwa PvP i dwa ZvZ. Zwycięzcy tych spotkań już jutro zagrają w Spodku przed wielotysięczną publiką o tytuł mistrzowski i czek na 150 000 dolarów.

Pary ćwierćfinałów:

  • herO vs. Dear (16:30)
  • soO vs. Serral (17:45)
  • Neeb vs. Stats (19:00)
  • Solar vs. Dark (20:15)

Relację z IEM Katowice w StarCraft 2 można znaleźć na stronie Cybersport.plTransmisję w języku polskim można znaleźć na kanale ESL.TV Polska.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Beşiktaş na podium Intel Challenge Katowice

Znamy już zespół, który uplasował się na trzeciej lokacie Intel Challenge Katowice 2019. Miejsce na podium oraz nagroda pieniężna w wysokości 8 tysięc...