herO
fot. Jennika Ojala / ESL

Koreańczycy dominują play-offy IEM Katowice

Niestety, nadzieja reszty świata umarła wraz z porażką Serrala i Neeba. Obaj Foreignerzy odpadli w ćwierćfinałach IEM Katowice 2019, co oznacza, że w Spodku zagrają wyłącznie Koreańczycy. Walkę o tytuł mistrzowski kontynuują herO, soO, Stats i Dark, z których tylko drugi miał jakiekolwiek problemy w swoich meczach. Choć w sobotę odbyło się aż osiem meczów, to tylko dwa z nich zakończyły się wynikiem innym, niż 3:0.

W rundzie Ro12 byliśmy świadkami wyłącznie jednostronnych pojedynków. Trend ten utrzymał się do pierwszego ćwierćfinału, kiedy to herO zdeklasował Deara. Cierpliwość widzów została jednak wynagrodzona przez Serrala i soO, którzy rozegrali jeden z najbardziej emocjonujących ZvZ w historii profesjonalnego StarCrafta. Punktem kulminacyjnym tego spotkania była trzecia gra na mapie Year Zero. Zwycięzcy nie dało się wskazać aż do ostatniej sekundy, a mistrzowie walczyli ze sobą praktycznie bez przerwy przez ponad 27 minut. Starcie to było tak wyczerpujące, zarówno psychicznie, jak i fizycznie, że prawdopodobnie właśnie ta porażka zadecydowała o późniejszej eliminacji Serrala z turnieju.

Kolejne dwa ćwierćfinały również okazały się jednostronne. Neeb nie miał najmniejszych szans w walce z ekspertem od PvP, Statsem, który nawet w trakcie meczu sprawiał wrażenie zrelaksowanego i pewnego łatwego zwycięstwa. Ostatni sobotni mecz, Dark vs. Solar, rozpoczął się od dwóch szybkich zwycięstw tego pierwszego. Starcie na King’s Cove trwało dłużej, niż poprzednie dwie mapy razem wzięte, ale i tu widać było zdecydowaną przewagę Darka przez większość gry. Dopiero kilka kluczowych błędów w ostatnich minutach sprawiło, że Solar zdołał podnieść się z kolan i sensacyjnie pokonać faworyzowanego przeciwnika. Ten jednak wykazał się zimną głową i zamknął mecz na czwartej mapie.

Półfinały i wielki finał IEM Katowice 2019 w StarCraft 2 odbędą się w Spodku. Transmisja z ostatniego dnia mistrzostw wystartuje o godzinie 11:00.

Pary półinałów:

  • herO vs. soO (11:00)
  • Stats vs. Dark (12:30)

Relację z IEM Katowice w StarCraft 2 można znaleźć na stronie Cybersport.plTransmisję w języku polskim można znaleźć na kanale ESL.TV Polska.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

LEC: Po długiej walce Misfits Gaming wygrywa z EXCEL

Po bardzo pasjonującym spotkaniu pełnym zwrotów akcji Misfits Gaming zdołało wygrać i zachować szanse na drugie miejsce w tabeli League of Legends Eur...