Za nami międzynarodowy showmatch w trybie Danger Zone, który poprzedził wielki finał Intel Extreme Masters Katowice 2019 CS:GO Major. Z ośmiu par, które wzięły udział w zabawie, najlepszą okazała się ekipa Dominika "GruBego" Świderskiego oraz Damiana "Furlana" Kisłowskiego. Triumfatorzy zostali uhonorowali pamiątkowym graffiti, które pojawi się na mapie wraz z najbliższą aktualizacją.

W pierwszej batalii nasi rodacy poradzili sobie naprawdę dobrze, plasując się na trzeciej lokacie. Zwycięstwo powędrowało natomiast w ręce Henrego "HenregoG" Geera oraz Seana "Gratisfactiona" Kaiwai'ego. Ci nie poradzili sobie jednak za dobrze podczas kolejnej odsłony rywalizacji. Podobny los spotkał Polaków, którzy dość szybko pożegnali się z nadziejami na triumf. Decydująca batalia w drugiej rundzie rozegrała się między Keithem "NAFEM" Markoviciem i Russelem "Twistzzem" Van Dulkenem. W pojedynku 1 na 1 górą był ten drugi.

Przed finałową rundą sytuacja była niezwykle napięta, a ex-aequo na pierwszym miejscu plasowały się ekipy seang@resa z Twistzzem oraz Sadokista i NAFA. Ci drudzy już we wczesnej fazie rozgrywki zostali wyeliminowani przez konkurentów, ułatwiając rywalom zadanie. Długo przy życiu pozostawał jednak Furlan, który od pewnego momentu musiał walczyć sam przeciwko tercetowi Australijczyków. Reprezentant AGO spisał się jednak znakomicie i wyeliminował wszystkich przeciwników. Taki obrót spraw spowodował, że na konto polskiego duetu wpadło 75 punktów, które wystarczyły do odniesienia triumfu w całych zawodach.

Klasyfikacja końcowa prezentuje się następująco:

Gracze Runda 1. Runda 2. Runda 3. Suma
GruBy/ Furlan 18 4 75 97
seang@res / Twistzz 3 60 20 83
HenryG / Gratisfaction 45 0 30 75
Sadokist / NAF 27 36 10 73
SPUNJ / jks 0 12 45 57
CAth / rain 12 24 15 51
stunna / Stewie2K 6 16 0 22
Pimp/Rush 9 8 5 22