Za nami niezwykle ciekawy tydzień. W Katowicach miało miejsce multum turniejów, a fani byli świadkami między innymi zawodów w CS:GO, StarCrafta II czy Fortnite'a. Ponadto staliśmy się świadkami pierwszych roszad w drużynach, które brały udział w Majorze. Zapraszamy na przegląd najciekawszych wydarzeń ostatnich siedmiu dni:

Astralis wygrywa Majora

Astralis zwycięzcą Intel Extreme Masters Katowice 2019! Duńczycy prowadzili przez większość czasu na Trainie i dosłownie rozgromili ENCE na Inferno, dzięki czemu wygrali 500 tysięcy dolarów. Zakończyła się zatem wspaniała przygoda Finów, którzy rozpoczęli Majora bez żadnych oczekiwań, a ukończyli go triumfując nad takimi potęgami jak Team Liquid czy Natus Vincere.

https://cybersport.pl/188944/astralis/

Rozgrywki StarCrafta II w Katowicach zakończone

Eo "soO" Yoon Soo został niespodziewanym zwycięzcą turnieju StarCraft II mającego miejsce podczas IEM Katowice 2019. Mało kto uważał go za faworyta. Zakwalifikował się do turnieju przez kwalifikacje online i brał udział w eliminacjach Ro76, gdzie był bliski porażki. W swojej karierze brał udział aż 12 razy w wielkich finałach i to jest największy sukces w jego karierze. W ramach nagrody otrzymał 150 000 dolarów.

https://cybersport.pl/188869/soo-mistrzem-iem-katowice-2019/

Znamy zwycięzcę ESL Katowice Royale – Featuring Fortnite

Za nami międzynarodowe rozgrywki ESL Katowice Royale – Featuring Fortnite. W turnieju solo na podium stanęli kolejno Vinny1x, Magin i Kinstaar, natomiast w rozgrywkach duo najlepsi okazali się Saf i Zayt. Dla Polaków bardziej udane były zmagania indywidualne.

https://cybersport.pl/188947/saf-i-zayt-wygrywaja-esl-katowice-royale-polacy-na-szarym-koncu/

Dignitas obroniło tytuł mistrza Intel Challenge

Członkinie Dignitas obroniły tytuł mistrzyń Intel Challenge Katowice 2019. W wielkim finale imprezy pokonały one CLG Red i wygrały dzięki temu 25 tysięcy dolarów – połowę puli nagród. W meczu o trzecie miejsce Beşiktaş Esports wygrało z Assasins, natomiast na ostatnim miejscu uplasowały się reprezentantki Carnage Esports i Orgless.

https://cybersport.pl/188643/dignitas-ponownie-z-mistrzowskim-tytulem-intel-challenge-katowice/

tarik oficjalnie dołączył do NRG

Już podczas katowickiego Majora rozpoczęły się pierwsze roszady wśród drużyn, które dopiero co w nim uczestniczyły. Po zakończeniu walki w Fazie Nowych Legend bez żadnego triumfu NRG Esports postanowiło zakontraktować Tarika „tarika” Celika w miejsce Jacoba „FugLy'ego” Mediny, który został przeniesiony na ławkę rezerwowych. Celik został wykupiony z MIBR-u, gdzie przez pół roku nie był aktywnym zawodnikiem.

https://cybersport.pl/188157/tarik-oficjalnie-dolacza-do-nrg/

Sezon ósmy Fortnite'a rozpoczęty

Rozpoczął się 8. sezon Fortnite'a, w którym zostało wprowadzone mnóstwo zmian. Na mapie pojawiły się między innymi Słoneczne Schody czy Leniwa Laguna, a z przedmiotów Epic Games dodało piracką armatę. Aktualizacja wywołała sporo kontrowersji – została opublikowana dzień przed startem międzynarodowej edycji ESL Katowice Royale – Featuring Fortnite, co wzbudziło spore niezadowolenie wśród zawodników, którym nagle zostały zmienione ulubione miejscówki czy statystyki broni.

https://cybersport.pl/188056/sezon-osmy-fortnitea-rozpoczety-co-zmienilo-sie-w-grze/

Actina PACT wygrywa LanTrek 2019

Actina PACT podczas LanTrek 2019 dobrze sprawował się już od fazy grupowej – nie przegrał wtedy ani jednego meczu. W półfinale ekipa Dawida "lunAtica" Cieślaka pokonała w bratobójczej walce Codewise Unicorns, a później ograła 2:0 SJ Gaming, dzięki czemu Polacy zarobili 10 tysięcy dolarów.

https://cybersport.pl/188780/pact-zdobywa-mistrzostwo-lantrek-2019/

Golden wraca do Cloud9, flusha odchodzi

Prócz NRG Esports, zmiany nastąpiły również w Cloud9. Maikil „Golden” Selim wrócił do głównego składu po długich problemach zdrowotnych. Po pięciu miesiącach gry z podstawowym zespołem pożegnał się Robin „flusha” Rönnquist.

https://cybersport.pl/188775/golden-wraca-do-skladu-cloud9-flusha-opuszcza-druzyne/

AGO poznało rywali, z którymi zagra w finałach WESG 2018

Zostały ogłoszone grupy światowych finałów World Electronic Sports Games 2018. Jedyna polska formacja biorąca udział w tych zawodach poznała w związku z tym swoich rywali. Razem z naszymi rodakami w koszyku znaleźli się gracze k23 oraz MIBR, które jest faworytem w tym zbiorze. Szanse rodzimych zawodników nie są jednak małe, gdyż do kolejnego etapu z każdej grupy awansują aż dwie ekipy.

https://cybersport.pl/187374/ago-poznalo-rywali-podczas-swiatowych-finalow-wesg-2018/


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.