Po wielkim finale Majora Intel Extreme Masters Katowice 2019, w którym Astralis pewnie pokonało ENCE eSports, kilka słów na temat spotkania wygłosił Aleksi "Aleksib" Virolainen.

Fiński skład przeżył jedną z najpiękniejszych przygód, jakie mogliśmy oglądać w esportowej historii. ENCE rozpoczęło walkę na Majorze od zamkniętych kwalifikacji, a ostatecznie dotarło do finału. Zapytany o swoje odczucia dotyczące dumy związanej z osiągnięciem drugiego miejsca Aleksib odpowiada, że pomimo tego, że to przykre, że jego zespół przegrał, to jest dumny z tego, co udało się osiągnąć.

Zapytany przez Frankie Ward o wydarzenia ze spotkania finałowego Fin zdecydował się na krótką analizę błędów. Stwierdził, że choć zawodnicy ENCE mieli swoje chwile w trakcie gry na Trainie, to stracili wiele rund, których nie powinni. – Na Inferno Astralis pokazało, że jest najlepszą drużyną na świecie – dodaje.

Nie da się ukryć, że Aleksib przez ostatnie tygodnie stał się jednym z największych odkryć sceny CS:GO. Na temat swojego doświadczenia zawodnik ENCE mówi tak: – Oczywiście bardzo mnie to zmotywowało. Dzięki temu zwiększyło mi się zaufanie do samego siebie, swojej komunikacji i drużyny. Pokazaliśmy to przeciwko dwóm czołowym zespołom na świecie. Na samo zakończenie Fin podziękował fanom za wsparcie, które zostało mu okazane podczas całego turnieju.

Po więcej informacji na temat Intel Extreme Masters Katowice 2019 CS:GO Major zapraszamy do naszej relacji tekstowej.