ENCE eSports
fot. ESL/Bart Oerbekke

Lista uczestników WESG 2018 kurczy się – ENCE i MVP PK także nie pojadą do Chin

Wszystkie osoby zainteresowane światowymi finałami World Electronic Sports Games 2018 mogą odczuwać swoiste déjà vu, ponowie bowiem w ostatniej chwili z udziału w azjatyckiej imprezie rezygnują kolejne drużyny. Tym razem na taki krok zdecydowały się ENCE eSports oraz MVP PK.

Absencja Finów to dla organizatorów WESG ogromna strata – wszak Aleksi „allu” Jalli i spółka dopiero co mogli świętować wicemistrzostwo Majora i ich przyjazd byłby na pewno sporym wydarzeniem. Piątka z Europy Północnej uznała jednak, że jej harmonogram jest nazbyt napięty, a do tego doszły także pewne sprawy rodzinne oraz problemy z uzyskaniem wiz. Wobec takiego nagromadzenia różnego rodzaju spraw nie dziwi więc fakt, że ENCE postanowiło do Chongqing po prostu nie przyjeżdżać.

W Chinach nie pojawią się także reprezentanci MVP PK, których jeszcze w styczniu mogliśmy oglądać w Katowicach na azjatyckim Minorze. W ich przypadku nie znamy powodów takiej właśnie decyzji, gdyż sama organizacja nie wystosowała odpowiedniego komunikatu. Sprawa jest jednak przesądzona, bo o wszystkim za pośrednictwem serwisu HLTV poinformowały osoby odpowiedzialne za organizację światowych finałów WESG 2018.

W tej sytuacji podział na grupy prezentuje się następująco:

Grupa A Grupa B Grupa C Grupa D
G2 Esports Denial Esports AGO Esports Absolute
Ninjas in Pyjamas NASR eSports MIBR FrostFire
Revolution OpTic Gaming Furious Gaming
Team Singularity Valiance & Co
Grupa E Grupa F Grupa G Grupa H
Fnatic CyberZen 5POWER Gaming Altima
Movistar Riders Imperial e-Sports BTRG Gaming ALPHA Red
Windigo Gaming Russia TNC Pro Team Chiefs eSports Club
WARDELL N Friends Team1 Viva Algeria

Światowe finały WESG 2018 odbędą się między 11 a 17 marca w Chongqing. Łączna pula nagród zawodów wyniesie 890 tysięcy dolarów, z czego dla triumfatorów wielkiego finału przewidziano 500 tysięcy. Wywalczonego przed rokiem tytułu mistrzowskiego bronić będzie Fnatic.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Czas rozstrzygnięć w Ultralidze – rusza ostatnia kolejka zmagań

Nieubłaganie zbliżamy się do końca fazy zasadniczej najbardziej prestiżowych polskich rozgrywek League of Legends. Dziś bowiem rozpocznie się siódma i...