fot. Illuminar Gaming

Startują światowe finały WESG w Hearthstone’a. W stawce jeden Polak

Czterdziestu ośmiu zawodników, ponad tydzień rywalizacji i aż 190 000 dolarów w puli nagród – tak w skrócie wyglądał będzie męski turniej Hearthstone’a podczas światowych finałów World Electronic Sports Games 2018. Zmagania startują już jutro nad ranem, a wśród uczestników znalazł się jeden zawodnik z naszego kraju, Dawid „dawido” Florczyk.

Reprezentant Illuminar Gaming trafił do grupy D, w której oprócz niego znaleźli się również zawodnicy z Indii, Meksyku, Belgii, Węgier oraz Czech. Wydaje się, że to właśnie gracze ze Starego Kontynentu będą najbardziej wymagającymi oponentami w walce o awans do kolejnego etapu. O miejsce w play-offach nie będzie łatwo, gdyż z każdej grupy promocję uzyska tylko dwóch najlepszych zawodników.

Łaskawy nie  jest również terminarz zmagań grupowych, gdyż wszystkie potyczki inauguracyjnego etapu odbędą się jednego dnia. Oznacza to, że dawido, podobnie jak wszyscy inni uczestnicy światowych finałów WESG 2018, rozegrają jednego dnia aż pięć spotkań w trybie BO5. Oto, jak przedstawia się harmonogram pierwszego etapu w przypadku naszego rodaka:

7 marca
4:00 dawido vs Sjoesie BO5
7:00 dawido vs Chemagician BO5
10:00 dawido vs ecoo BO5
13:00 dawido vs gcttirth BO5
16:00 dawido vs zridex BO5

W rozgrywkach w Hearthstone’a na światowych finałach World Electronic Sports Games 2018 do wygrania będze w sumie aż 190 000 dolarów. Zwycięzca zgarnie 100 000 dolarów, srebrny medalista otrzyma 40 000 dolarów, zaś brązowy 20 000 dolarów. Zawodnik, który uplasuje się tuż za podium zapewni sobie 10 000 dolarów, natomiast gracze z miejsc 5-8. otrzymają po 5 000 dolarów. Turniej transmitowany będzie tutaj.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Fortnite v8.01 – co wprowadzono do gry w najnowszej aktualizacji?

Jak co tydzień na serwerach Fortnite: Battle Royale pojawiła się nowa łatka, wprowadzająca do gry kolejne ciekawe modyfikacje. W aktualizacji o numerz...

>