Po nieudanym występie na europejskim Minorze stało się jasne, że kadra mousesports musi ulec przebudowie. Tuż po blamażu w Katowicach włodarze organizacji odsunęli od składu dwóch zawodników i rozpoczęli poszukiwania potencjalnych następców. Dzisiaj mouz zaprezentowało odświeżoną drużynę, w której znalazło się miejsce tylko dla dwóch graczy ze starej piątki.

Mowa oczywiście o Robinie "ropzie" Koolu oraz doświadczonym Chrisie "chrisieJ" de Jongu. Co ciekawe, 28-letni Holender był jedną z dwóch ofiar zmian kadrowych po Minorze, jednak ostatecznie powrócił do drużyny. Do wspomnianego duetu zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami dołączyli były prowadzący FaZe Clanu, Finn "karrigan" Andersen, ex-snajper HellRaisers, Özgür "woxic" Eker, oraz występujący ostatnimi czasy w barwach NoChance, David "frozen" Čerňanský. Na ten moment nie wiadomo, komu przypadnie rola szkoleniowca formacji.

Chcemy powrócić do zespołu, który jest bardzo zmotywowany i chętny do gry dla naszej organizacji. Razem chcemy zostawić swój ślad w tym bardzo ważnym okresie okraszonym dwoma wydarzeniami w naszym kraju – powiedział CEO mousesports, Stefan Wendt. Organizacja wyjaśniła także sytuację dwóch byłych członków kadry, Miikkiego "suNny'ego" Kemppiego oraz Tomáša "oskara" Šťastný'ego. Pierwszy z nich został przesunięty na ławkę rezerwowych, zaś drugi z nich po rozwiązaniu kontraktu został wolnym agentem. Obaj zawodnicy mieli nie podzielać wykreowanej przez włodarzy wizji zespołu. Przypomnijmy, że od pewnego czasu na rezerwie znajduje się również Martin "STYKO" Styk.

Odświeżony skład mousesports prezentuje się następująco:

  • Chris "chrisJ" de Jong
  • Robin "ropz" Kool
  • Finn "karrigan" Andersen
  • Özgür "woxic" Eker
  • David "frozen" Čerňanský
  • Miikka "suNny" Kemppi – ławka rezerwowych
  • Martin "STYKO" Styk – ławka rezerwowych

Wszystkie bieżące informacje dotyczące zmian w składach znaleźć można w naszym raporcie transferowym: