Ponad dekadę na zawodowej scenie Counter Strike'a spędził André "BARBARR" Möller. 28-letni Szwed dziś w emocjonalnym wpisie za pośrednictwem mediów społecznościowych zawarł informację o odwieszeniu myszki i klawiatury na kołek.

BARBARR ostatnie pół roku spędził w barwach x6tence Galaxy. Jak się okazało, był to ostatni przystanek na ścieżce zawodowego grania dla doświadczonego strzelca. Młodsi kibice mogą kojarzyć Möller z występów w Teamie Singularity czy Epsilon eSports. Ci starsi, z kolei, sięgając daleko wstecz pamięcią, mogą przypomnieć sobie jego grę dla takich organizacji jak ESC Gaming czy Meet Your Makers. Po zakończeniu swojej drugiej przygody z ESC BARBARR zawiesił swoją karierę na ponad półtora roku, by po tym czasie ponownie wrócić do tak bliskiego jego serca CS-a. Tym razem decyzja wydaje się permanentna.

Szwedowi przez wieloletnią karierę nie brakowało zaciętości, o czym zresztą sam wspomina w wiadomości do fanów: Podczas każdego meczu, każdej minuty mojej kariery, zawsze dawałem z siebie 100%, a nawet 200%. Żyłem i umierałem wraz z rezultatami po każdym ze spotkań. Chciałem rozwijać się jako IGL, naprawdę próbowałem , aby dawać jak najwięcej moim kolegom w każdej sytuacji. I nie, nie mieliśmy żadnych wewnętrznych problemów – tłumaczy 28-latek.

Z wypowiedzi BARBARRA wynika, że w jego ostatniej drużynie dużym kłopotem było natomiast dojście do porozumienia z władzami organizacji. – Po DreamHacku [DH Open Winter 2018 – przyp. red.] nawwk rozchorował się, a 10-godzinna podróż na Maltę (dzień po powrocie do domu z DreamHacka) ze stand-inem i wyczerpanymi zawodnikami zdecydowanie nie była najlepszą opcją. Organizacja była jednak innego zdania. Wtedy ja zdecydowałem się wejść na wojnę z władzami i chronić w ten sposób moich kolegów z drużyny, tak jak przystało na lidera. To skomplikowało wszystko – opowiada Möller.

Na koniec Szwed oficjalnie poinformował o zakończeniu przygody z CS-em w obecnej roli: – Kończę z aktywną karierą gracza. Uważam, że poziom moich indywidualnych umiejętności nie jest już wystarczająco wysoki – pisze szwedzki zawodnik. – Przez ostatnie 3-4 lata nauczyłem się jak dbać o rozwój młodych talentów, szczególnie pod względem mentalnym, ale także wewnątrz gry. Teraz jestem w fazie, w trakcie której sam się rozwijam, zarówno psychicznie, jak i mentalnie. Wszystko po to, by być najlepszym człowiekiem, jakim mogę być. Być może zostanę w esporcie, być może nie. Dziękuję wszystkim za kibicowanie moim drużynom przez te dziesięć lat, ale także tym, którzy we mnie wątpili, bo dawaliście mi motywację w trudnych chwilach – zakończył.

Warto przypomnieć, że przed czterema dniami x6tence Galaxy rozstało się z trójką zawodników. Oprócz BARBARRA z zespołem pożegnali się także Gustav "ZINKEN" Björk, Linus "Bååten"Andersson oraz trener Alexander "rdl" Redl.


Wszystkie bieżące informacje dotyczące roszad personalnych w drużynach CS:GO znaleźć można w naszym raporcie transferowym: