fot. AGO Esports/Michał Mazurek

GruBy: Naszym celem jest dotarcie co najmniej do najlepszej czwórki

Tomasz „phr” Wójcik nie był jedynym graczem AGO Esports, który po awansie do ćwierćfinału World Electronic Sports Games 2018 odpowiedział na kilka pytań obecnych w Chongqing dziennikarzy. Portal HLTV.org przepytał bowiem Dominika „GruBego” Świderskiego, który opowiedział o przygotowaniach do turnieju, celach rodzimej formacji, a także obecnej sytuacji na polskiej scenie CS:GO.

– Bootcampowaliśmy przez dwa tygodnie, pozmienialiśmy trochę nasz tryb treningowy, oglądaliśmy wiele dem i po prostu graliśmy. Naszym celem jest dotarcie co najmniej do najlepszej czwórki – zaczął GruBy, który wyjaśnił też, jak na AGO wpłynęło rozegranie tylko jednego meczu w fazie grupowej: – To jednocześnie dobre i złe. Dobre, bo dostaliśmy się do play-offów, co jest pozytywną wiadomością, ale złe, bo nie zagraliśmy w Chinach w zbyt wielu spotkaniach, a moim zdaniem im więcej się gra, tym lepszym się staje, szczególnie na turniejach offline – dodał Świderski.

Polski zawodnik powrócił także myślami do poprzedniej odsłony światowych finałów WESG, gdy AGO odpadło z rywalizacji na etapie ćwierćfinałów: – Gdybyśmy w zeszłym roku nie popełnili kilku głupich błędów, to moglibyśmy wygrać całe zawody. W tym roku jesteśmy tu z dwoma innymi graczami i borykamy się z pewnymi problemami, ale przybiliśmy tu silniejsi i myślę, że jeśli nie popełnimy tych głupich błędów, to możemy wygrać albo zająć drugie miejsce – wyznał GruBy.

Na koniec rozmowy strzelec AGO przedstawił swój punkt widzenia na temat ogólnej sytuacji panującej na rodzimym podwórku: – Niewłaściwi gracze są w niewłaściwych drużynach, a do naprawy tego potrzebne będą w pewnym momencie roszady. Dobrzy zawodnicy, mam na myśli tych starszych, grają z gorszymi, chodzi mi o młodszych, którzy potrzebują trochę czasu, by przyzwyczaić się do gry na wyższym poziomie – zakończył Świderski.

Kolejnym rywalem AGO Esports podczas finałów WESG 2018 będzie miksowy skład Valiance & Co. Początek tego pojedynku zaplanowany jest na jutro na 9:00, a jego transmisja wraz z angielskim komentarzem dostępna będzie na oficjalnym kanale WESG na Twitchu. Po więcej szczegółowych informacji na temat chińskiej imprezy zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
starladder

Sprout pewne występu na Charleroi Esports

Za nami pierwsze europejskie eliminacje do Charleroi Esports 2019, w których najlepsze okazało się Sprout. Niemiecka formacja w związku z tym zapewnił...

>