STS
fot. ESL

Zgodnie z doniesieniami 3DMAX traci swój skład CS:GO

W poniedziałek z Francji napłynęły wiadomości na temat potencjalnego rozstania się zawodników 3DMAX z ich aktualnym pracodawcą. Organizacja zapowiedziała opublikowanie oficjalnego oświadczenia w tej sprawie 13 marca i tak też się stało. W wideo na platformie YouTube 3DMAX potwierdziło utratę swojego dotychczasowego składu CS:GO.

Dyrektor organizacji, Rémy Chapot, wyjaśnił przyczyny całej sytuacji. Wskazuje on przede wszystkim na problemy w negocjacjach ze sponsorami, którzy mieli oczekiwać natychmiastowych rezultatów ze strony drużyny. Chapot zapewnia, że organizacja zrobiła wszystko co w jej mocy, aby zatrzymać graczy, jednak Ci nie zamierzali kontynuować współpracy. W ubiegłym tygodniu doszło do spotkania pomiędzy włodarzami a zawodnikami, podczas którego organizacja ogłosiła swoją decyzję.

Piątka zawodników również pokusiła się o kilka słów wyjaśnień, które można odnaleźć na portalu HLTV. – Po tym, jak zakwalifikowaliśmy się do ESL Pro League, otrzymaliśmy kilka ofert pod koniec obowiązywania naszych kontraktów. Z pewnych powodów zdecydowaliśmy się pozostać w 3DMAX. Spośród wszystkich rzeczy, najbardziej szanujemy rzadką w tym środowisku wartość jaką jest lojalność, która była uzasadniona postępem drużyny osiągniętym dzięki wsparciu kierownictwa. Jesteśmy bardzo rozczarowani tym, że obietnice zostały złożone na podstawie przekonań, a nie realnych gwarancji – napisali byli zawodnicy 3DMAX.

Równocześnie jeden z graczy, David „davidp” Prins, zakomunikował, że Logan „LOGAN” Corti został pełnoprawnym członkiem kadry, która jest teraz kompletna. Przypomnijmy, że formacja, która poszukuje nowego domu już w kwietniu rozpocznie rywalizację w ramach 9. sezonu ESL Pro League.

Skład ex-3DMAX prezentuje się następująco:

  • Gaetan „JiNKZ” Jamin
  • David „davidp” Prins
  • Bryan „Maka” Canda
  • Ali „hAdji” Haïnouss
  • Logan „LOGAN” Corti

Wszystkie bieżące informacje dotyczące zmian w składach znaleźć można w naszym raporcie transferowym:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Smeb, kt Rolster, Worlds 2018

Wielki powrót czy kolejne pożegnania? Pora na ósmy tydzień LCK

Koniec fazy zasadniczej LCK 2019 Spring zbliża się nieubłaganie. Zwłaszcza dla drużyn spoza czołowej szóstki, których szanse na play-offy są coraz mni...