Kolejny pełen emocji dzień podczas World Electronic Sports Games 2018 za nami. Dla kibiców w Polsce informacją dnia, bez dwóch zdań, był awans AGO Esports do półfinału rozgrywek, ale obserwatorów światowego Counter-Strike'a na pewno ciekawiły także inne spotkania. Nie lada sensację sprawiło chociażby Windigo Gaming, eliminując z gry o trofeum MIBR.

AGO na turnieju w Azji stawiało sobie raczej krótkoterminowe cele. Jednym z nich było znalezienie się wśród czterech najlepszych zespołów w Chongqing, o czym we wczorajszym wywiadzie wspominał Dominik "GruBy" Świderski. Po realizacji tego zadania Jastrzębie nie muszą już niczego udowadniać, ale, jak powszechnie wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Dzisiejsza wygrana z Valiance & Co – rywalem prezentującym się ostatnio bardzo dobrze – powinna tchnąć świeżego ducha w zespół znad Wisły. Już w sobotę Polaków czeka jednak wybitnie trudne zadanie, jakim będzie pokonanie Fnatic i wywalczenie awansu do wielkiego finału.

O końcowym zwycięstwie w zawodach może zapomnieć MIBR. Brazylijczycy uchodzili za najpoważniejszych kandydatów do zgarnięcia pokaźnej sumy pieniędzy i podniesienia w górę pucharu, jednak dzisiejszego popołudnia zaliczyli sporego formatu wpadkę w starciu z Windigo Gaming. Bułgarzy wspięli się na wyżyny swoich możliwości i wyszarpali zwycięstwo faworytom. W ostatnim pojedynku dnia G2 Esports bez większych problemów odprawiło zaś z kwitkiem japońskie Absolute.

Tak wygląda komplet dzisiejszych rezultatów:

14 marca

Ćwierćfinał

06:00 Fnatic 2:0 OpTic Gaming
Mirage 16:14
Overpass 16:11
09:00 Valiance & Co 1:2 AGO Esports
Train 16:13
Inferno 12:16
Dust2 6:16
12:00 Windigo Gaming 2:1 MIBR
Dust2 16:8
Train 8:16
Overpass 16:13
15:00 Absolute 0:2 G2 Esports
Dust2 1:16
Mirage 12:16

Do gry czwórka pozostałych na placu boju ekip powróci w sobotę o godzinie 8:45. Wszystkie pojedynki wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale WESG na Twitchu. Po więcej szczegółowych informacji na temat chińskiej imprezy zapraszamy do naszej relacji tekstowej.