STS
Bjergsen
fot. Riot Games

Błędy nie wchodzą w grę. Startuje przedostatnia kolejka LCS

Wiosenny split League of Legends Championship Series 2019 powoli zmierza ku końcowi. Dzisiejszej nocy rozpocznie się bowiem ósma już kolejka najbardziej prestiżowych rozgrywek LoL-a w Ameryce Północnej. Na ten moment tylko dwie formacje zapewniły sobie awans do play-offów, podczas gdy o resztę miejsc w fazie pucharowej walczy w teorii wszystkie osiem pozostałych zespołów. Każde zwycięstwo będzie zatem na miarę złota, dlatego też wszystkie nadchodzące spotkania będą niesamowicie ważne w kwestii ostatecznego wyglądu tabeli LCS.

OpTic Gaming vs Counter Logic Gaming
22:00

Ósmy tydzień zmagań zza wielkiej wody rozpocznie się od starcia OpTic Gaming z Counter Logic Gaming. Obydwie ekipy zdecydowanie nijak mają się do czołówki ligi, ale to pierwsza z nich wydaje się być ostatnio w nieco lepszej dyspozycji. Od piątego tygodnia LCS OpTic prezentuje o wiele lepsze League of Legends niż wcześniej i z pewnością znajduje się na dobrej drodze do tego, aby utrzymać się w premiowanej awansem do play-offów strefie. Nieco inaczej wygląda sytuacja CLG, bowiem w tym przypadku mamy do czynienia z ogromnym spadkiem formy. Dość powiedzieć, że na przestrzeni ostatnich trzech tygodni ekipa Tristana „PowerOfEvila” Schrage’a wygrała tylko jedno spotkanie, dlatego trudno jest wierzyć w to, że Lee „Crown” Min-ho i spółka ulegną CLG.

Clutch Gaming vs Team Liquid
23:00

Następnie czeka nas pojedynek Dawida z Goliatem, bowiem Clutch Gaming zmierzy się z dominującym w LCS Teamem Liquid. Warto jednak od razu sprowadzić na ziemię wszystkich fanów CG, gdyż w tym przypadku Dawid najprawdopodobniej zostanie zmiażdżony przez Goliata z łatwością. Liquid od samego początku amerykańskich rozgrywek pokazuje, że mierzy o wiele wyżej niż rywalizowanie na własnym podwórku. Stojące po drugiej stronie barykady Clutch Gaming co prawda nabrało nieco wiatru w żagle, ale nadal ma spore problemy z ustabilizowaniem formy, a dzisiejszy oponent może okazać się dla niego po prostu zbyt trudny do przejścia.

Echo Fox vs Cloud9
00:00

O północy z kolei w szranki staną Echo Fox oraz Cloud9. I w tym meczu również nie powinniśmy oczekiwać wyrównanej walki o kolejne punkty ligowe, a to wszystko dlatego, że Echo Fox znajduje się w ogromnym dołku i nie potrafi się z niego wygrzebać. Porównując ze sobą obie drużyny, możemy odnieść wrażenie, że Cloud9 ma zwycięstwo w kieszeni. Zachary „Sneaky” Scuderi i jego kompani w ostatnich pięciu kolejkach przegrali tylko jeden mecz, oczywiście grając przeciwko Liquid. Nie ma się zatem co oszukiwać – ewentualne zwycięstwo Echo Fox byłoby jedną z największych niespodzianek w tym splicie LCS.

TSM vs Golden Guardians
01:00

Później będziemy mogli emocjonować się prawdopodobnie najciekawszym starciem dnia, gdyż na arenę w Los Angeles wyjdą TSM oraz Golden Guardians. Na ten moment Zespół Sorena „Bjergsena” Bjerga plasuje się na trzeciej lokacie w zestawieniu i w zasadzie jest już jedną nogą w play-offach. Jednakże mimo zdecydowanie lepszego bilansu w tabeli, TSM wcale nie musi okazać się lepszy od Golden Guardians dzisiejszej nocy. Henrik „Froggen” Hansen i reszta od jakiegoś czasu grają naprawdę równo i z bez dwóch zdań są w stanie zaskoczyć nawet tak solidną drużynę, jaką bez wątpienia jest TSM.

FlyQuest vs 100 Thieves
02:00

Na koniec dnia zobaczymy pojedynek z udziałem FlyQuest oraz 100 Thieves. Na dwie kolejki przed końcem wiosennego splitu Złodzieje znajdują się na ostatnim miejscu w zestawieniu, co zdecydowanie nie przemawia na ich korzyść. Warto jednak wspomnieć, że 100 Thieves pokazuje się naprawdę dobrze w początkowych fazach rozgrywanych przez siebie starć, ale zawsze ma problemy z wykończeniem rywala. Z drugiej strony FlyQuest w ubiegłym tygodniu uporało się z dwoma znajdującymi się w dolnych rejonach tabeli formacjami, więc w teorii nie powinno mieć także problemów z pokonaniem zespołu podobnego kalibru, którym aktualnie wydaje się być 100 Thieves.

Transmisję z wiosennego splitu LCS 2019 będziecie mogli oglądać na oficjalnej stronie lolesports.com. Harmonogram, wyniki, składy drużyn oraz wszelkie inne informacje na temat LCS 2019 Spring znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Faza grupowa CORSAIR DreamLeague Season 11 zakończona

Wczoraj wieczorem zakończona została faza grupowa CORSAIR DreamLeague Season 11. Pierwsze miejsce w zbiorze A zapewnił sobie Team Secret z Michałem "N...