STS
fot. Riot Games

Starcie TSM i CLG zwieńczy ósmy tydzień LCS

Trzy mecze – tylko tyle dzieli uczestników LCS od końca fazy grupowej rundy wiosennej. Na chwilę obecną zaledwie jedna drużyna nie musi się już przejmować dorobkiem punktowym. Drużyną tą jest Team Liquid, który wczoraj przypieczętował pierwsze miejsce na koniec fazy grupowej. Wszystkie pozostałe formacje mają o co grać – w stawce są bowiem nie tylko same miejsca w play-offach, ale również fotel wicelidera.

Golden Guardians vs Clutch Gaming
20:00

Jeśli nie teraz, to nigdy. Taka maksyma musi być koniem napędowym graczy Clutch Gaming, którzy dzisiaj zmierzą się ze stosunkowo łatwym rywalem. Zwłaszcza patrząc na wczorajsze starcie z TSM-em, gdzie Golden Guardians zostali dosłownie zmasakrowani przez zespół Sorena „Bjergsena” Bjerga. CG z kolei mimo spodziewanej porażki z Liquid po raz kolejny pokazało się z dobrej strony w early, a przeciw GGS może przeobrazić się to w ostateczne zwycięstwo, bez wątpienia ważne w kontekście walki o play-offy.

Cloud9 vs OpTic Gaming
21:00

Następnie formę Cloud9 sprawdzi OpTic Gaming. Wczorajszy sprawdzian drużyny Zachariego „Sneaky’ego” Schuderiego nie przebiegł po myśli jego i jego kolegów. C9 niespodziewanie uległo bowiem Echo Fox i utraciło szanse na pierwsze miejsce w tabeli. Mimo że OpTic jest potencjalnie trudniejszym rywalem, to trzeba mieć na uwadze, że porażka Cloud9 była w dużej mierze spowodowana jednym przegranym teamfightem. Jeśli Sneaky i spółka nie popełnią tak drastycznego błędu co wczoraj, powinni zapisać na swoim koncie kolejny punkt.

100 Thieves vs Echo Fox
22:00

Spotkanie 100 Thieves z Echo Fox trudno rzecz jasna nazwać starciem na szczycie, co nie oznacza, że stawka w tym meczu jest jakkolwiek mała. Obie drużyny mają jeszcze matematyczne szanse na czołową szóstkę, ale po potencjalnej porażce Złodziei mogą oni pożegnać się z resztką nadziei. W nieco lepszej sytuacji jest Echo Fox, a podbudowane morale po wczorajszej wygranej z Cloud9 może pomóc Lisom w zakończeniu tej rundy z bilansem 2:0.

Team Liquid vs FlyQuest
23:00

Po starciu drużyn z dołu tabeli akcja przeniesie się niemal na sam szczyt. W pojedynku drużyn z odpowiednio pierwszego i czwartego miejsca naturalnym faworytem jest Team Liquid. Pozostaje pytanie, czy przez brak presji wyniku Nicolai „Jensen” Jensen i spółka podejdą do tego meczu bardziej lekceważąco. Jeśli tak, FlyQuest będzie miało okazję do przypieczętowania swojego udziału w play-offach – zakładając, że jest w stanie wygrać nawet z nieco mniej przejmującym się wynikiem Liquid.

Counter Logic Gaming vs TSM
00:00

Ósmą kolejkę LCS 2019 Spring Split zakończy pojedynek Counter Logic Gaming z TSM. Kilka lat temu mecz ten był szlagierem rozgrywek Nowego Kontynentu, ale po hegemonii Teamu Liquid prestiż tego spotkania ma bardziej charakter sentymentalny. Inaczej do tego wydarzenia podchodzą z pewnością sami zawodnicy, dla których jest to głównie okazja do zgarnięcia kolejnych punktów. Te są tym cenniejsze dla wciąż walczącego o pozostanie w czołowej szóstce CLG, bowiem TSM i tak ma zapewnione w najgorszym przypadku czwarte miejsce.

Transmisję z wiosennego splitu LCS 2019 będziecie mogli oglądać na oficjalnej stronie lolesports.com. Harmonogram, wyniki, składy drużyn oraz wszelkie inne informacje na temat LCS 2019 Spring znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Windigo zbyt mocne. AGO wicemistrzem WESG 2018

Polska będzie musiała poczekać jeszcze co najmniej rok na triumf w światowych finałach World Electronic Sports Games w CS:GO. AGO Esports wyrównało bo...