Piękny sen AGO Esports na World Electronic Sports Games zakończył się dopiero w finale. W ostatnim spotkaniu turnieju nadwiślańska piątka niestety nie dotrzymała kroku Windigo Gaming i musiała przełknąć gorycz porażki. Po przegranym meczu głos w mediach społecznościowych zabrali dwaj zawodnicy Jastrzębi – Grzegorz "SZPERO" Dziamałek oraz Tomasz "phr" Wójcik.

Snajper AGO przeprosił wszystkich sympatyków za dzisiejszą postawę swojej ekipy oraz podziękował za ich doping w trakcie trwania imprezy. – Wiem, ze powinienem się bardzo cieszyć, ale jest wieeelki niedosyt po takim wyrównanym spotkaniu, gdzie szczegóły zadecydowały o tym kto wygrał. Chciałbym was przeprosić za naszą dzisiejszą postawę, bo nie zagraliśmy tak jak powinniśmy i oczywiście dziękuję wszystkim za super wsparcie! – rozpoczął. SZPERO uważa, że dyspozycja na turnieju w Chinach nie była szczytem możliwości formacji i w najbliższych miesiącach będzie stać ją na jeszcze więcej. – Ogólnie to fajnie zająć drugie miejsce na takim turnieju i myślę, że pokazaliśmy kawał fajnego CS-a, ale wiem ze stać nas na jeszcze więcej – zakończył Dziamałek.

W podobnym tonie do SZPERO wypowiedział się phr, który przyznał, że w wielkim finale AGO zaprezentowało się znacznie gorzej, aniżeli w poprzednich spotkaniach. – Mimo że my zagraliśmy strasznie słabo finał, to Windigo i tak zasłużyło na wygraną jak nikt inny – stwierdził Wójcik. Pomimo zajęcia "tylko" drugiego miejsca strzelec jest zadowolony z ogólnego poziomu gry AGO. Przypomnijmy, że w drodze do najważniejszego pojedynku Jastrzębie pokonały m.in. Fnatic oraz reprezentację Ukrainy. –  Ogólnie pokazaliśmy się z dobrej strony i biorąc pod uwagę jak słabo potrafiliśmy zagrać ostatnie mecze będąc w Polsce, to jestem bardzo zadowolony z całej drogi jaką przeszliśmy i z tego, że na takim turnieju potrafiliśmy się spiąć i dotrzeć aż do finału, gdzie też byliśmy bardzo blisko zgarnięcia tytułu mistrza – skwitował phr.

Kolejny pojedynek AGO odbędzie się już 20 marca, tak więc polscy zawodnicy nie będą mieli zbyt dużo czasu na odpoczynek po męczącej podróży powrotnej. Tego dnia rodzima ekipa podejmie Heroic w ramach ECS Season 7 Pinnacle Cup.