fot. ESL/Helena Kristiansson

Znamy wszystkich uczestników amerykańskiej ESL Pro League Season 9

Dobiegły końca ostanie regionalne eliminacje do amerykańskiej dywizji ESL Pro League Season 9. Oznacza to, że znamy już pełną listę szesnastu drużyn, które wezmą udział w startujących w kwietniu rozgrywkach. Jako ostatnia dołączyła do nich DETONA Gaming, która niespodziewanie w finale południowych kwalifikacji w Ameryce Łacińskiej pokonała Sharks Esports.

Jeszcze jakiś czas temu mało kto dawał DETONIE szansę na awans – wszak w swoim regionie miała ona mierzyć się ze wspomnianym już Sharks oraz paiN Gaming, czyli dwójką faworytów. A tymczasem Matheus „prt” Scuvero i spółka nie pozwolili sobie na ani jedną porażkę i do wielkiego finału weszli z górnej drabinki. W decydującym meczu natomiast stracili zaledwie jedną mapę, zdobywając dwie kolejne i wygrywając w końcowym rozrachunku 3:1. Tym samym przed podopiecznymi Henrique „rikza” Waku największe wyzwanie w ich dotychczasowych karierach.

W tej sytuacji pełna lista uczestników prezentuje się następująco:

Cloud9 compLexity Gaming DETONA Gaming Team Envy
eUnited FULL SEND Ghost Gaming INTZ eSports
Isurus Gaming Team Jaguar Team Liquid MIBR
NRG Esports Renegades Rogue Swole Patrol

Przypomnijmy, że w nadchodzącym sezonie Pro Ligi dojdzie do pewnych zmian w systemie rywalizacji. Przede wszystkim całość zostanie rozegrania lanowo i o żadnych meczach online nie będzie już mowy. Nie zobaczymy też używanego dotychczas systemu ligowego „każdy z każdym” – zamiast tego zawodników czekają dwie fazy grupowe: pierwsza jeszcze z podziałem na Amerykę Północną i Południową, druga już bez niego. Całość startuje już 12 kwietnia.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
WildTurtle

FlyQuest pokonuje Team Liquid i melduje się w play-offach LCS!

Za nami kolejny, przedostatni już tydzień League of Legends Championship Series. Wczorajszej nocy mieliśmy przyjemność oglądać ostatnie pięć starć ósm...