Kilka godzin temu światło dzienne ujrzały doniesienia sugerujące potencjalne transfery ze strony Cloud9. W szeregi organizacji mieliby wstąpić Kristian „k0nfig” Wienecke i Jakob „JUGi” Hansen z OpTic Gaming. Do gorących plotek odniósł się wiceprezes ds. esportu w OpTic, Jacob "Maelk" Toft-Andersen.

Były profesjonalny zawodnik Doty 2 zdecydowanie zaprzeczył informacjom opublikowanym w serwisie Dust2.dk. – Ostatnie wiadomości są tak wiarygodne jak to, że Magisk powraca do OpTic – stwierdził Toft-Andersen. Oczywiście do słów Duńczyka należy podchodzić z pewnym dystansem, wszak nie wykluczają one przeprowadzki k0nfiga oraz JUGiego. Pierwszy z zawodników dołączył pod skrzydła organizacji w lutym ubiegłego roku, zaś Hansen uczynił to nieco ponad dwa miesiące później. Obaj gracze mieli okazje występować na niedawno zakończonych World Electronic Sports Games, gdzie duńska formacja uplasowała się na 5-8. miejscu.

Przypomnijmy, że już niedługo upływa termin zgłaszania składów do 9. sezonu ESL Pro League, tak więc Cloud9 pozostaje relatywnie mało czasu na potencjalne dogadanie się z włodarzami OpTic. 


Wszystkie bieżące informacje dotyczące zmian w składach znaleźć można w naszym raporcie transferowym: