Mata, Worlds 2018
fot. Riot Games

Trzy kolejne drużyny meldują się w play-offach LCK

Jeszcze kilka godzin temu Griffin było jedyną formacją, która mogła być spokojna o miejsce w play-offach wiosennej rundy LCK 2019. Dzisiejsze mecze wyłoniły jednak aż trzech kolejnych uczestników fazy pucharowej wiosennych rozgrywek. A w zasadzie jeden mecz, bowiem pewne zwycięstwo lidera południowokoreańskiego rankingu otworzyło furtkę dla tych trzech formacji.

Dzisiejszym rywalem Griffin było szóste w tabeli Hanwha Life Esports. Przegrywając to spotkanie podopieczni Kanga „OnAira” Hyun-jonga nie mają już szans dogonić w dorobku meczowym ani SK telecom T1, ani SANDBOX Gaming. Co więcej, nie będąc w stanie ugrać choć punktu pożegnali się również z czwartym miejscem na koniec fazy grupowej, bowiem nawet w najlepszym dla siebie scenariuszu i najgorszym możliwym dla KING-ZONE DragonX wciąż będą tracić jedno oczko do zespołu Kima „Defta” Hyuk-kyu.

Tym samym zawodnicy SKT T1, SANDBOX oraz KING-ZONE mogą odetchnąć z ulgą, gdyż na pewno zobaczymy ich w play-offach. Z kolei Hanwha Life znalazło się w sytuacji nie do pozazdroszczenia – przed nim jeszcze mecz z trzecim w rankingu SANDBOX, a znajdujące się na piątej lokacie Damwon Gaming ma nie tylko mecz więcej do rozegrania, ale też solidną zaliczkę punktową i do tego względnie łatwych rywali przed sobą.

Harmonogram trwającego już tygodnia LCK 2019 Spring Split oraz aktualną tabelę możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Carmac: Valve świadomie nie chce robić w CS:GO czegoś takiego, jak The International