STS
Meteos
fot. Riot Games

Golden Guardians meldują się w play-offach LCS, OpTic i CG poza czołową szóstką

Przez osiem kilka tygodni LCS zarówno OpTic Gaming, jak i Clutch Gaming zawzięcie walczyły o wejście do czołowej szóstki premiowanej miejscem w play-offach północnoamerykańskich rozgrywek. Wraz z dniem wczorajszym jednak obie formacje na dobre pożegnały się z szansami na fazę pucharową. W zupełnie innych nastrojach studio LCS opuszczali zawodnicy Golden Guardians, którzy mogą być już spokojni o utrzymanie w czołówce.

Golden Guardians 1:0 OpTic Gaming

Już od pierwszych minut to GGS wywierało presję na swoich rywalach i gdy padła pierwsza wieża Henrik „Froggen” Hansen i spółka mieli w swoich sakiewkach łącznie o dwa i pół tysiąca złota więcej. OpTic próbowało jeszcze coś zdziałać na skrajnych liniach, ale po zabiciu Barona przez Golden Guardians zespół Lee „Crowna” Min-ho musiał skoncentrować się na obronie wszystkich alei. Szukając pomysłu na grę OG podjęło desperacki teamfight, w wyniku którego utraciło trzech graczy oraz inhibitor na bocie. Biorąc pod uwagę wyraźny deficyt w złocie walka pod wieżą rywala nie wydaje się być najlepszym pomysłem, ale na taki właśnie ruch zdecydowało się OpTic. To był gwóźdź do jego trumny – po utracie czterech graczy nic już nie stało na drodze GGS do zwycięstwa.

Echo Fox 1:0 Team Liquid

Początek meczu należał do Echo Fox, a można było to dostrzec zwłaszcza na górnej alei, gdzie Colin „Solo” Earnest wypracował sobie solidną zaliczkę w farmie nad Jungiem „Impactem” Eon-yeongiem. Liquid próbowało rotować po liniach w poszukiwaniu łatwych celów, ale bez większych efektów. Śmierć Jake’a „Xmithiego” Puchero tuż przed pojawieniem się Nashora poskutkowała fioletową bestią dla Echo Fox, ale na szczęście Liquid podopieczni Kima „SSONGA” Sang-soo nie zdołali w pełni wykorzystać jej wzmocnienia. Z czasem Yiliang „Doublelift” Peng i spółka byli coraz bliżej rywali pod względem złota, ale po raz kolejny utrata Xmithiego oznaczała łatwego Barona dla Lisów. Z Nashorem na koncie nie tylko wreszcie udało im się wedrzeć do bazy rywala, ale również zadać decydujący cios.

TSM 1:0 Clutch Gaming

Spotkanie TSM z Clutch Gaming było dość zacięte w początkowej fazie, co nie najlepiej rokowało dla zespołu Cody’ego Suna. Mimo to CG radziło sobie całkiem nieźle w kolejnych minutach, zdobywając pierwszą wieżę oraz zabójstwo. Co więcej, Nam „Lira” Tae-yoo zdołał wykraść Smoka Ziemi swoim rywalom, zapobiegając stuprocentowej kontroli tych bestii w wykonaniu TSM-u. To wszystko nie miało większego znaczenia w 25. minucie, kiedy Jesper „Zven” Svenningsen i kompani wyłączyli czterech rywali i zdobyli Nashora. Z fioletowym wzmocnieniem pozbyli się wszystkich wież wewnętrznych CG, a wkrótce po tym wygrali teamfight i wykorzystując przewagę liczebną obrócili wrogi nexus w proch.

Cloud9 1:0 FlyQuest

Pojedynek Cloud9 z FlyQuest wreszcie przyniósł więcej rozlanej krwi już od pierwszych minut. Po nieustających wymianach jeden za jeden na prowadzenie wysunęli się Zachary „Sneaky” Schuderi i spółka, którzy w dwunastej minucie wyłączyli z gry trójkę oponentów oraz zgarnęli pierwszego smoka. Do dwudziestej minuty różnica w złocie wzrosła aż do pięciu tysięcy, a C9 chcąc ją wykorzystać ruszyło na Nashora po kolejnej wygranej walce już w 21. minucie. Jeszcze z pierwszym fioletowym wzmocnieniem nie tylko otworzyli drogę do bazy na dwóch liniach, ale po pokonaniu czterech przeciwników przypieczętowali wygraną.

Counter Logic Gaming 1:0 100 Thieves

Ostatnie wczorajsze spotkanie lepiej rozpoczęło Counter Logic Gaming, ale 100 Thieves szybko odrobili straty i w momencie odsłonięcia wież różnica w złocie była praktycznie zerowa. Z czasem ekipa Tristana „PowerOfEvila” Schrage zgarniała coraz więcej i choć Złodzieje powoli wracali do gry, Baron zdobyty przez CLG zniweczył plany 100T. Z fioletowym wzmocnieniem piątka pod przewodnictwem Weldona Greena zniszczyła inhibitor na dolnej alei, a po zabiciu drugiego Nashora unicestwiła rywali i wkrótce po tym wyeliminowała ich z walki o play-offy.

Dzisiaj czeka nas ostatni dzień fazy zasadniczej LCS 2019 Spring Split. Do zgarnięcia pozostało już tylko jedno miejsce w fazie pucharowej. Harmonogram, wyniki, składy drużyn oraz wszelkie inne informacje na temat północnoamerykańskiej ligi LoL-a najwyższego szczebla znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Już dziś w nocy finał pierwszego etapu Overwatch League!

Za nami oba mecze półfinałowe Overwatch League Stage 1. Tym samym poznaliśmy dwójkę finalistów i tutaj mała niespodzianka – o główną nagrodę nie powal...