fot. DreamHack/Adela Sznajder

ViCi Gaming kolejnym uczestnikiem The International 9

Trzeci Major tego sezonu Dota Pro Circuit jeszcze nie dobiegł końca, a ViCi Gaming już ma powody do świętowania. Po rozegranym minionej nocy finale drabinki wygranych CORSAIR DreamLeague Season 11 zespół Pana „Fade’a” Yi zdobył wystarczającą liczbę punktów DPC do awansu na The International 9.

Wygrywając we wspomnianym finale ViCi zapewniło sobie przynajmniej tytuł wicemistrza, a razem z nim trzy tysiące punktów DPC. Dorobek ten może powiększyć się o blisko dwa tysiące, jeśli Fade i spółka okażą się lepsi również w wielkim finale. Jednak niezależnie ani od tego, czy uda im się tego dokonać, ani od rezultatów dwóch pozostałych Majorów tego sezonu, ViCi Gaming nie wypadnie poza czołową dwunastkę rankingu DPC.

Na chwilę obecną pewne udziału na The International 9 są cztery formacje. Oprócz ViCi w największym corocznym turnieju Doty 2 zagrają Virtus.pro, Evil Geniuses oraz zespół Michała „Nishy” Jankowskiego – Team Secret. Grono to może powiększyć się jeszcze dzisiaj, jeśli Fnatic zdoła pokonać Virtusów w finale drabinki przegranych CORSAIR DreamLeague Season 11. W takim wypadku miejsce na TI9 zapewnią sobie również pomarańczowo-czarni.

Mecz Fnatic z Virtus.pro rozpocznie się już za kilka minut. Transmisję z niego będziecie mogli obejrzeć pod tym adresem.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Meteos

Golden Guardians meldują się w play-offach LCS, OpTic i CG poza czołową szóstką

Przez osiem kilka tygodni LCS zarówno OpTic Gaming, jak i Clutch Gaming zawzięcie walczyły o wejście do czołowej szóstki premiowanej miejscem w play-o...