fot. ESL/Adam Łakomy

Trzy azjatyckie drużyny pewne gry na IEM Sydney

Na liście uczestników Intel Extreme Masters Sydney 2019 pozostały już tylko cztery wolne miejsca. Dziś w Azji rozstrzygnięte zostały bowiem aż trzy turnieje eliminacyjne, których zwycięzcy pod koniec kwietnia udadzą się do Australii. Na Antypodach w akcji obejrzeć będziemy mogli MVP PK, B.O.O.T-d[S] oraz ViCi Gaming.

We wschodnioazjatyckich rozgrywkach równych nie miało sobie MVP PK, które bez najmniejszych problemów przebrnęło przez całe eliminacje. Koreańczycy rozegrali cztery spotkania, na przestrzeni których ani razu nie oddali rywalom więcej niż dziesięciu rund. Park „zeff” Min-seok i spółka wystąpią więc w Sydney po raz drugi z rzędu, a przed rokiem uplasowali się na 9-12. lokacie dzięki wygranej z Chiefs eSports Club.

Znacznie bardziej napracować się musiało B.O.O.T-d[S], które zmagania w Azji Południowo-Wschodniej rozpoczęło od porażki z NASR eSports. Oparta na singapurskich graczach formacja potem nie pozwoliła już sobie jednak na żaden błąd i pomyślnie przeszła przez całą drabinkę przegranych. W decydującym o awansie meczu B.O.O.T-d[S] stoczyło zacięty bój z Lucid Dream, który rozstrzygnęło na swoją korzyść bez utraty mapy.

Najwięcej emocji dostarczyły nam zawody przeznaczone dla drużyn z Chin, w których udział wzięło dwóch uczestników niedawnego Majora – ViCi Gaming oraz TYLOO. Zgodnie z oczekiwaniami to właśnie te dwie drużyny dotarły do finału, w którym doszło do walki na wszystkich czterech mapach. Ostatecznie ręce w geście triumfu mogli unieść Zhihong „aumaN” Liu wraz z kompanami, którzy kluczowego Dusta2 wygrali wynikiem 16:12.

Tak na ten moment wygląda lista uczestników IEM Sydney 2019:

BIG eUnited FaZe Clan
Team Liquid MIBR mousesports
Ninjas in Pyjamas NRG Esports Renegades
B.O.O.T-d[S] MVP PK ViCi Gaming

Intel Extreme Masters Sydney 2019 odbędzie się między 30 kwietnia a 5 maja. W zawodach udział weźmie szesnaście drużyn, które powalczą między sobą o łączną pulę nagród w wysokości 250 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Solo Echo Fox, LCS 2019 Spring Split

Echo Fox i CLG w ostatecznej walce o play-offy LCS

Blisko dwa miesiące fazy zasadniczej LCS 2019 Spring wyłoniły pięciu uczestników play-offów wiosennej rundy. Do zgarnięcia pozostało już tylko jedno m...