fot. devils.one

devils.one robi kolejny krok w stronę awansu na IEM Sydney

Po triumfie w warszawskich eliminacjach do GG League devils.one nie osiadło na laurach i dziś ponownie zaprezentowało świetnego Counter-Strike’a. Wygrana w starciu z forZe sprawiła, że Polacy są o krok od play-offów GG.BET Invitational, w którym do zdobycia jest przepustka na Intel Extreme Masters Sydney.

devils.one 16 : 9 forZe

(GG.BET Sydney Invitational – grupa A)
16 11 Nuke 4 9
5 5

Zawodników devils.one w tym zestawieniu jeszcze ani razu nie mieliśmy okazji oglądać w akcji na Nuke’u w oficjalnych spotkaniach. Nic dziwnego, że dyspozycja Diabłów przed startem pojedynku była sporą niewiadomą. Szczęśliwie, już po kilku rundach batalii nasze obawy zostały rozwiane poprzez świetną grę, jaką prezentowała polska piątka. Duża w tym zasługa Mikołaja „mouza” Karolewskiego, który swoimi precyzyjnymi strzałami zapewnił D1 wysokie prowadzenie. Formacja znad Wisły nie zwalniała tempa i przewaga rosła aż do końca pierwszej połowy. Tej do udanych na pewno nie mogło zaliczyć forZe, bowiem dorobek Rosjan przed przerwą wynosił zaledwie cztery oczka.

Gdy druga w tym meczu pistoletówka zasiliła konto devils.one, wszystko wskazywało na to, że odniesienie triumfu będzie już tylko formalnością. Tymczasem rywal wygrał bardzo ważną rundę przy pełnym zakupie, komplikując przez to sytuację polskiej drużyny. Sprawy w swoje ręce wziął jednak Wiktor „TaZ” Wojtas, który wygrał clutcha w sytuacji 1 vs 3. To wydarzenie zaważyło na losach pojedynku, dając graczom D1 doskonałą okazję na dokończenie dzieła. Tej Polacy nie zmarnowali i kilka minut później zamknęli pojedynek wynikiem 16:9.

devils.one czeka teraz kilkudniowy odpoczynek, jednak nie oznacza to, że kibice w Polsce będą narzekać na nudę. Już jutro do akcji w GG.BET Invitational wkroczy Virtus.pro, które podejmie Winstrike Team. Angielskojęzyczna transmisja dostępna będzie na oficjalnym kanale StarLadder na Twitchu.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

eUnited przejmuje od Swole Patrol slot na IEM Sydney 2019

To już pewne – Swole Patrol nie zobaczymy na Intel Extreme Masters Sydney 2019. Fakt ten jednak nie może dziwić, wszak zespół ten kilka tygodni temu s...