fot. devils.one

devils.one z awansem do finału Ultraligi! Illuminar Gaming bez szans

Wielki pojedynek pomiędzy podopiecznymi Fryderyka „Veggiego” Kozioła oraz Adriana „hatchy’ego” Widery tym razem został rozstrzygnięty na korzyść devils.one. Tobiasz „Agresivoo” Ciba i spółka tym zwycięstwem zapewnili sobie udział w finale pierwszego sezonu Ultraligi oraz awans na European Masters.

Illuminar Gaming 0:3 devils.one

Już na początku pierwszej rozgrywki dolna alejka devils.one pokazała, że znajduje się w niesamowitej formie. Pierwsze dwa zabójstwa na bocie zadecydowały wręcz o losach całej linii, bowiem Paweł „Puki style” Zygmunciak oraz Paweł „delord” Szabla nie byli później w stanie wrócić do gry. Gdy Damian „Lucker” Konefał rozpędzał się swoją Kai’Są, gracze hatchy’ego byli w stanie uzyskać przewagę także na górnej alejce, gdzie zgarnęli pierwszą wieżę. Kolejne unicestwienia i ogromne porcje złota dla marksmana devils.one zwiastowały koniec pierwszej mapy. Zawodnicy tej formacji potrzebowali tylko jednej wygranej walki i Nashora, aby zniszczyć przeciwny Nexus.

W drugiej rozgrywce pierwsza krew powędrowała na konto Mateusza „Matisława” Zagórskiego, który unicestwił leśnika rywali. Tym razem Puki oraz delord nie przegrali swojej linii, jednakże na górnej alejce znacznie odstawał Piotr „Glebo” Dąbrowski. Ogromna różnica z topa pozwoliła zawodnikom devils.one na całkowite skontrolowanie i bezproblemowe zgarnięcie Heralda, który pomógł w zniszczeniu pierwszej struktury na środku. Od tamtej pory gra wyglądała dosyć podobnie do tej poprzedniej. Matisław i koledzy zgarniali kolejne wieże i wyłapywali swoich przeciwników, dzięki czemu zagwarantowali sobie pewnego Nashora. Rozgrywkę zwieńczył wspaniały Pentakill ze strony Vayne Luckera.

Podczas trzeciej rozgrywki first blood został przelany przez Tobiasza „Agresivoo” Cibę, jednak momentalnie zabójstwem odpowiedział Gaweł „Kashtelan” Paprzycki. Mimo wszystko pierwsza wieża po raz kolejny powędrowała na konto devils.one, które znów zdominowało górną alejkę. Pierwszy teamfight na środkowej alei także został rozstrzygnięty na korzyść Luckera i spółki, dzięki czemu zdominowali oni całą mapę. Kolejna walka zakończona triumfem podopiecznych hatchy’ego pozwoliła im na zgarnięcie Nashora. Wraz z fioletowym wzmocnieniem baza została przełamana i trzy inhibitory Illuminar zostały zrównane z ziemią. Dwie minuty później poczwórne zabójstwo Agresivoo zakończyło tę rozgrywkę oraz całą serię.

Finał pierwszego sezonu Ultraligi będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games w telewizji oraz w internecie. Transmisja z jutrzejszego spotkania rozpocznie się o godzinie 17:30, a poprzedzi ją studio przedmeczowe. Więcej informacji dotyczących pierwszego sezonu rozgrywek organizowanych przez Polsat Games znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Bolesna porażka Virtus.pro w debiucie Sobola

Debiut testowanego Kamila "Sobola" Sobolewskiego w Virtus.pro nie wypadł zbyt okazale. Co prawda sam 21-latek zaprezentował się nie najgorzej, ale mim...

>