fot. CD PROJEKT RED

Gwint pojawi się na urządzeniach mobilnych!

Gwint już od prawie dwóch lat próbuje podbić serca miłośników wirtualnych gier karcianych. Osadzona w wiedźmińskim świecie produkcja nie radziła sobie jednak tak dobrze, jak oczekiwali tego jej twórcy, wobec czego wreszcie zdecydowano się na ruch, na który fani liczyli od dawna.

Odpowiedzialne za grę studio CD Projekt RED zapowiedziało bowiem, iż ich twór jeszcze w tym roku pojawi się na urządzeniach mobilnych. Wszak Hearthstone już dawno udowodnił, jak bardzo sensowny jest ten ruch, nic więc dziwnego, że Redzi także postanowili podążyć tą drogą. – Do rozpoczęcia prac przy mobilnym GWINCIE przygotowywaliśmy się od dłuższego czasu – przyznał szef całego projektu, Jason Slama. – Kluczowym jest dla nas to, by wiernie przenieść wszystko, co stanowi o unikatowości naszej karcianki — piękną grafikę oraz rozbudowaną rozgrywkę — do mniejszego, ale nie mniej ambitnego formatu, jakim są smartfony. Przystosowaliśmy także nasze technologie, w tym napędzającą rozgrywkę sieciową GWINTA platformę GOG Galaxy, by mogły w pełni obsłużyć platformy mobilne. Efekty naszej pracy będziecie mogli zobaczyć jeszcze w tym roku, na co osobiście nie mogę się doczekać – dodał.

Kiedy dokładnie mobilny Gwint stanie się faktem? Tego jeszcze nie wiadomo, niemniej twórcy zapowiedzieli, że stanie się to w tym roku. Ale nie dla wszystkich – jako pierwsi z wiedźmińskiej karcianki cieszyć się będą mogli gracze posiadający urządzenia z systemem iOS. Osoby korzystające z Androida będą musiały natomiast poczekać dłużej, zaś informacje na temat skierowanej do nich wersji pojawią się dopiero za jakiś czas.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

PACT dołącza do Izako Boars na Zula World Cup 2019

Europejskie eliminacje do Zula World Cup 2019 dobiegły końca. Jako ostatnia awans na nadchodzącą imprezę zagwarantowała sobie Actina PACT, która w roz...