fot. CD PROJEKT RED

Krwawa klątwa, pierwszy dodatek do Gwinta, już dostępna

Na fanów Gwinta czeka prawdziwa gratka. Dziś bowiem na komputerach osobistych, PlayStation 4 oraz Xbox One zadebiutował pierwszy oficjalny dodatek do wiedźmińskiej kracianki. Otrzymał on tytuł Krwawa klątwa i wraz z nim w grze pojawiło się wiele nowości.

Fabularnie Krwawa klątwa powiązana jest z Dettlaffem van der Ereteinem, czyli wampirem kojarzonym na pewno przez osoby, które mają już za sobą przygodę z produkcją Wiedźmin 3: Krew i Wino. Przeprowadził on pewien mroczny rytuał, w wyniku którego ludzie i cała ziemia zostali skażeni, zaś księżyc pokrył kolor krwi. Jakby tego było mało, przebudziły się nowe potwory, które sieją jeszcze większe niż dotychczas spustoszenie. I to właśnie one będą naszymi nowymi przeciwnikami.

Krwawa klątwa wprowadza do Gwinta aż 101 nowych kart oraz pięciu nowych dowódców, wśród których znaleźli się znani z Krwi i Wina Dettlaff oraz Anna Henrietta, a także Królowa Calanthe, czyli jedna z postaci występujących w książkowym oryginale. To jednak tylko wierzchołek rzeczy, które przyniosła nam dzisiejsza aktualizacja – gracze dostali w swoje ręce także blisko 60 nowych kontraktów i liczne poprawki, których spis znaleźć można pod tym adresem.

Przypomnijmy, że już niedługo fani Gwinta będą mogli korzystać ze swojej ulubionej produkcji także poza domem. Wczoraj zapowiedziano bowiem, iż sygnowana przez CD Projekt RED gra karciana jeszcze w tym roku zawita na telefonach z iOS-em, o czym więcej przeczytać można tutaj.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

cajunb żegna się z OpTic!

Po niespełna czternastu miesiącach przygoda René "cajunab" Borga z OpTic Gaming dobiega końca. Jak oficjalnie dziś potwierdzono, 29-latek opuści nie t...