STS
fot. ESL/Bart Oerbekke

x-kom bez bezpośredniego awansu do ESEA MDL po porażce z pro100

Przygoda x-kom teamu w 30. sezonie ESEA Advanced dobiegła końca. Polacy ulegli bowiem pro100 i zakończyli te internetowe rozgrywki na 3-4. lokacie, żegnając się jednocześnie z marzeniami o bezpośrednim awansie do kolejnej odsłony ESEA Mountain Dew League. Grzegorz „jedqr” Jędras i spółka wciąż jednak mogą dostać się na zaplecze europejskiej czołówki, gdyż za kilka dni wystąpią w barażach.

x-kom team 1 : 2 pro100

(ESEA Advanced Season 30)
16 11 Nuke 4 12
5 8
7 5 Inferno 10 16
2 6
13 6  Dust2 9 16
7 7

Początek batalii na Nuke’u należał do naszych rodaków, którzy po wygraniu pistoletówki zainkasowali także trzy kolejne oczka. pro100 zdołało wreszcie zatrzymać atak x-komu, ale Polacy utrzymali koncentrację na wysokim poziomie i do zmiany stron kontrolowali przebieg meczu. Po przerwie skład z Europy Wschodniej wziął się jednak do roboty i zgarnął aż sześć punktów z rzędu. Vadimowi „Flarichowi” Karetinowi i spółce nie dane było jednak wyjść na prowadzenie, bo nasi rodacy przełamali fatalną serię i dzięki udanej końcówce zapewnili sobie zwycięstwo.

Bój na Inferno z kolei zaczął się lepiej dla pro100, które po stronie atakującej właściwie cały czas budowało zaliczkę punktową. x-kom tylko sporadycznie dopisywał do swojego dorobku kolejne oczka, a po przerwie ponownie poległ w rundzie pistoletowej. Co prawda Polacy natychmiast zrekompensowali sobie to niepowodzenie dzięki wygraniu starcia ze słabszym wyposażeniem, ale reprezentanci organizacji Danylo „Zeusa” Teslenki nie pozostali dłużni i wkrótce bez większych problemów doprowadzili do trzeciej mapy.

Choć wynik na decydującym Duscie2 otworzył x-kom, to Polacy drugi punkt zdobyli dopiero w siódmej potyczce. Nadwiślańska piątka długo miała ogromne trudności z powstrzymywaniem natarć rywali, a wigor odzyskała dopiero pod koniec pierwszej połowy. Dzięki triumfowi w drugiej pistoletówce drużynie Oskara „oskarisha” Stenborowskiego udało się już na dobre zażegnać kryzys, a następnie odzyskać prowadzenie. Od tej pory obie formacje toczyły zaciętą walkę, a spotkanie zostało ostatecznie rozstrzygnięte na korzyść pro100, które w odpowiednim momencie wykorzystało problemy ekonomiczne naszych rodaków.

Rywalem pro100 w wielkim finale ESEA Advanced będzie fińskie HAVU Gaming. Dokładny termin tego pojedynku nie jest jeszcze znany. Baraże o awans do ESEA MDL rozpoczną się natomiast 9 kwietnia.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Beniaminek naprzeciw weterana. KING-ZONE i Damwon w walce o podium LCK

Po wczorajszym meczu otwierającym play-offy LCK 2019 Spring już tylko cztery drużyny mają szansę na końcowy triumf. Na eliminację kolejnej ekipy nie b...