fot. ESL

GG League 2019 wciąż nie dla PACT-u. Epsilon najlepszy w Swarzędzu

Znamy kolejnego uczestnika GG League 2019! W wielkim finale drugich lanowych eliminacji Epsilon Esports po pasjonującym boju pokonał Actina PACT i wywalczył sobie przepustkę na lipcowe zawody główne. Polacy drugi już raz muszą się więc obejść ze smakiem, choć ich występ i tak zasługuje na pochwały. W końcu nadwiślański skład przyjechał do Swarzędza osłabiony nieobecnością Arka „Vegiego” Nawojskiego, którego miejsce zajął Piotr „morelz” Taterka.

Actina PACT 1 : 2 Epsilon Esports

(Road to GG League 2019 – Stage #2 Swarzędz)
16 8 Inferno 7 8
8 1
8 3 Mirage 12 16
5 4
(2) 17 8 Cache 7 19 (4)
7 8

Choć na Inferno dwie pierwsze rundy padły łupem Epsilonu, to nasi rodacy błyskawicznie odpowiedzieli serią skutecznych natarć i wyszli na prowadzenie 7:2. Po chwili życie znów wstąpiło jednak w międzynarodowy skład, który przed zmianą stron narzucił Polakom swój styl gry i zniwelował niemalże całe powstałe wcześniej straty. Po przerwie to PACT okazał się lepszy w pistoletówce, lecz Teodor „SPELLAN” Nikolov natychmiast poprowadził swój zespół do wygranego starcia. Po stronie polskiej zaczęło więc brakować funduszy, ale świetna kontrola mapy pozwoliła biało-czerwonym odpowiedzieć mimo słabszego wyposażenia. Od tej pory Kamil „Sobol” Sobolewski i spółka nie dali się zatrzymać już ani razu i w świetnym stylu zapewnili sobie zwycięstwo.

Jeśli ktoś liczył, iż batalia na Mirage’u zostanie rozegrana zgodnie z podobnym scenariuszem, to musiał się nieźle rozczarować, bo Epsilon od pierwszej rundy kontrolował przebieg meczu. Pojedyncze przebłyski polskiej piątki nie dawały żadnej nadziei na korzystny obrót sytuacji, a fatalne położenie naszych rodaków potwierdzał także rezultat tuż przed przerwą – 3:12. Druga pistoletówka również trafiła na konto składu SPELLANA i zaczęliśmy powoli szykować się do trzeciej mapy, lecz wtedy desperacki force-buy przyniósł PACT kolejne oczko. Polacy odwlekli jednak tylko w czasie to, co nieuniknione i wkrótce musieli pogodzić się z porażką.

Początek potyczki na Cache’u mógł napawać optymizmem, bo Dawid „lunAtic” Cieślak wraz z kompanami uciekli z wynikiem na 4:1. Epsilon szybko dogonił swoich rywali, lecz po krótkiej wymianie ciosów znów złapał drobną zadyszkę i to PACT nieznacznie prowadził przed zmianą stron. Po przerwie nasi rodacy wpadli jednak w straszliwą niemoc, efektem której było aż sześć straconych z rzędu punktów. Ekipa Nilsa „k1to” Gruhne stanęła więc przed czterema szansami na zakończenie meczu, lecz walczący jak lwy Polacy zdołali doprowadzić do dogrywki. W tej ogromną presję lepiej wytrzymał Epsilon, który wreszcie mógł unieść ręce w geście triumfu.

Tak prezentuje się klasyfikacja końcowa Road to GG League 2019 – Stage #2 Swarzędz:

1. Epsilon Esports GG League 2019
2. Actina PACT 5 000 zł
3-4. Movistar Riders, OESU 2 500 zł
5-6. Akopalipsa, average25iq
7-8. MAJESTY, Pogoń Esport

GG League 2019 odbędzie się w dniach 13-14 lipca na Stadionie Miejskim w Poznaniu. W imprezie udział weźmie łącznie osiem ekip, które powalczą o nagrody z puli o wysokości 100 tysięcy euro. Jedynymi obok Epsilonu potwierdzonymi uczestnikami letnich zmagań na chwilę obecną są devils.one oraz x-kom team.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Obiecujący start, słaby finisz. AGO żegna się z nadziejami na udział w DreamHack Open Tours

Po tym, jak z zamkniętymi kwalifikacjami do DreamHack Open Tours 2019 pożegnało się devils.one, ostatnią nadzieją Polaków było AGO Esports. Jastrzębie...