Wczoraj Vega Squadron zakończył kompletowanie nowego składu CS:GO. W związku z tym rosyjska organizacja rozpoczęła porządki, kończąc współpracę z zawodnikami przesuniętymi niedawno na ławkę rezerwowych. Jako pierwszy szeregi ekipy opuścił Anton "tonyblack" Kolesnikov.

Rosyjski rifler mimo zaledwie 26 lat ma za sobą bogatą karierę. Jeszcze w czasach Counter-Strike'a 1.6 reprezentował on barwy Virtus.pro, zaś już w erze Global Offensive można go było oglądać pod banderą m.in. Natus Vincere. To właśnie z tym zespołem sięgnął po wicemistrzostwo StarLadder StarSeries VIII, a także zagrał na pierwszym, historycznym Majorze, DreamHack Winter 2013. W kolejnych latach miał on jednak problem ze znalezieniem swojego miejsca, w którym udałoby mu się pozostać na dłużej niż tylko kilka miesięcy.

Niemniej w maju ubiegłego roku trafił do Vega Squadron i wydawało się, że to może być to. Tym bardziej, że Kolesnikov i jego koledzy dotarli do wielkiego finału StarSeries i-League CS:GO Season 6, osiągając największy sukces w historii organizacji. Ponadto udało im się dostać także na dwa Majory, ale występ podczas Intel Extreme Masters Katowice 2019 był na tyle rozczarowujący, że włodarze organizacji postawili na rewolucję. Jej ofiarą padł m.in. właśnie tonyblack, który pod koniec marca wylądował na ławce rezerwowych, a teraz rozstał się z drużyną definitywnie. Na ten moment nie wiadomo jaki będzie kolejny krok w karierze Rosjanina, chociaż on sam zapowiada, że wszystko powinno wyjaśnić się już niedługo.

Przypomnijmy, że skład Vega Squadron prezentuje się obecnie następująco:

  • Dmitriy „jR” Chervak
  • Igor „crush” Shevchenko
  • Alexander „scoobyxie” Marynych
  • Denis „seized” Kostin
  • Dmitriy „Dima” Bandurka
  • Artem „Fierce” Ivanov – trener
  • Viktor „vidoq” Manaenkov – trener