Lunatic
fot. ESL

Udane otwarcie LOOT.BET HotShot Series w wykonaniu zawodników Actina PACT

Udanie rozpocząć zmagania w LOOT.BET HotShot Series Season 2 – taki cel przyświecał graczom Actina PACT tego wtorkowego wieczoru. I faktycznie, zadanie to udało się zrealizować. Polacy pokonali w większości rosyjski skład reprezentujący barwy Unique Teamu.

Actina PACT 2 : 1 Unique Team

(LOOT.BET HotShot Series Season 2)
7 5 Mirage 10 16
2 6
 16 11 Dust2 4 8
5 4
16 9 Inferno 6 8
7 2

Pojedynek zainaugurował Mirage, gdzie całkiem optymistyczne wejście zaliczył PACT. Formacja znad Wisły zdobyła hattrick na start, by jednak po chwili zupełnie oddać inicjatywę rywalom. Międzynarodowy skład do bólu wykorzystał moment słabości naszych rodaków i wysforował się na spore prowadzenie. Zaledwie pięć oczek zdobytych przed przerwą nie stawiało ekipy wspieranej przez Piotra „morelza” Taterkę w zbyt korzystnej sytuacji. Nie pomógł także fatalny obrót spraw tuż po zmianie stron. Polacy długo nie mogli dojść do głosu, ale nawet krótki zryw w końcówce nie przyniósł rewolucji i pierwsza mapa wpadła na konto Unique.

Gracze PACT-u po przeniesieniu się rywalizacji na Dusta2 wyglądali na wyjątkowo podrażnionych przebiegiem meczu na Mirage’u. Złość została jednak wykorzystana w pozytywny sposób – zawodnicy znad Wisły zaczęli grać naprawdę solidnie, a prawdziwy koncert dali w końcowych fragmentach pierwszej części gry, gdy zdobyli sześć kolejnych punktów. Spora zaliczka dała margines błędu po przerwie. Kamil „Sobol” Sobolewski i koledzy zatrzymali się na moment, ale jak się okazało, tylko po to, by złapać oddech i po chwili zadać nokautujący cios i doprowadzić do trzeciej potyczki.

Na początku walki na Inferno żadna ze stron nie potrafiła udokumentować swojej przewagi. W miarę upływu czasu zaczęła jednak krystalizować się zaliczka na korzyść PACT-u. Niestety, Polacy nie potrafili wygrać więcej niż trzech rund z rzędu, przez co wynik nie był aż tak okazały. Po chwili okazało się, że nasi rodacy jedynie zbierali siły przed przejściem do obrony. Gdy nadwiślańska piątka przeniosła się na stronę antyterrorystów, Unique mogło tylko przyglądać się, jak ich rywale odnoszą triumf za triumfem. I choć pojawiły się lekkie problemy z wykończeniem dzieła, to w końcu udało się zamknąć trzecią mapę i odnieść zwycięstwo w całej serii.

PACT to jedyny reprezentant Polski w internetowym turnieju LOOT.BET HotShot Series Season 2. Nadwiślański skład z racji zwycięstwa jutro spotka się z Tricked Esport w meczu wygranych grupy C. Stawką tego pojedynku będzie awans do fazy play-off. W zmaganiach do zdobycia jest łącznie 15 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ostatnie zaproszenie na Copenhagen Games 2019 trafia w ręce forZe

Znamy już połowę uczestników tegorocznej odsłony Copenhagen Games. Organizatorzy dziś ujawnili bowiem, iż czwarta bezpośrednia przepustka na duńskie z...