Piotr "morelz" Taterka i Adrian "IMD" Pieper znaleźli dla siebie nowy dom. Pozostający ostatnio bez stałego zatrudnienia zawodnik i trener oficjalnie dołączyli do Actina PACT, wraz z którym współpracowali już od kilku tygodni. Dopiero teraz jednak zyskali status pełnoprawnych członków drużyny.

Ubiegły rok był dla morelza okresem licznych wzlotów i upadków. Zaczął go on jeszcze w barwach PRIDE, z którym wygrał Legends Cup. Potem jednak wylądował na ławce rezerwowych, by szybko dołączyć do miksowego składu adwokacik. Ten, już pod banderą tomorrow.gg, niespodziewanie sięgnął po triumf w Polskiej Lidze Esportowej, co pozwoliło jego członkom znaleźć nowych pracodawców. Nie inaczej było w przypadku morelza, który trafił do pozostającego wówczas w głębokim kryzysie Virtus.pro, z którym współpracował z drobnymi przerwami od czerwca. Niemniej słabe wyniki i brak awansu na Majora sprawiły, że w szeregach VP doszło do kadrowej rewolucji, zaś jedną z jej ofiar był właśnie Taterka. Potem przez pewien czas szukał dla siebie miejsca, aż wreszcie w kwietniu zaczął regularnie wspomagać PACT i z zespołem tym bierze obecnie udział m.in. w ESL Mistrzostwach Polski.

Z kolei IMD przez ostatnie półtora roku odpowiadał za wyniki x-kom teamu, który pod jego wodzą wyrósł na jedną z czołowych ekip w kraju. Podopieczni IMD mają przecież na swoim koncie m.in. triumf w Good Game League 2018, wicemistrzostwo 2. sezonu Polskiej Ligi Esportowej, a także awans na międzynarodowe zawody V4 Future Sports Festival 2018 w Budapeszcie. Mimo to na początku tego roku organizacja postanowiła rozstać się ze swoim szkoleniowcem, poszukując kogoś, kto zagwarantowałby jej sukcesy także poza granicami Polski. Już miesiąc później pojawiły się jednak przesłanki świadczące o tym, że Pieper może objąć stery w PACT.

W tej sytuacji skład Actina PACT prezentuje się następująco:

  • Kacper „darko” Ściera
  • Dawid „lunAtic” Cieślak
  • Patryk „Sidney” Korab
  • Kamil „Sobol” Sobolewski
  • Piotr "morelz" Taterka
  • Adrian "IMD" Pieper – trener