fot. ESL/Damian Gątkiewicz

NRG i INTZ zainaugurują dziewiąty sezon amerykańskiej ESL Pro League

Dziś nie tylko Europa zaczyna zmagania w ramach dziewiątego sezonu ESL Pro League. W nocy do gry wejdą również formacje z Ameryki Północnej, które będą rywalizować między sobą o sześć miejsce na czerwcowych finałach w Montpellier.

NRG Esports vs INTZ eSports
02:20 (BO3)

Nową edycję rozgrywek zainaugurują gracze NRG Esports i INTZ eSports. Ci pierwsi dopiero co powrócili z Szanghaju, gdzie wraz z pozyskanym kilka tygodni temu Tarikiem „tarikiem” Celikiem dotarli do półfinału StarLadder i-League Season 7. Zresztą, podopieczni Cheta „ImAPeta” Singha wydają się być jednym z faworytów całej ligi, INTZ nie będzie miało więc łatwego zadania. Tym bardziej, że zespół z Brazylii został niedawno zmuszony do dokonania aż dwóch zmian w składzie, a wszystko przez problemy wizowe. Pozwolenia na wjazd na teren Stanów Zjednoczonych nie otrzymali bowiem Vito „kNg” Giuseppe i Lucas „destiny” Bullo, wobec czego z ławki rezerwowych ściągnięto João „horvy’ego” Horvatha oraz wypożyczono Gustavo „SHOOWTiME’A” Gonçalvesa. Ekipa nie miała jednak zbyt wiele czasu na to, by się zgrać, trudno więc oczekiwać, by dziś osiągnęła korzystny wynik.

Renegades vs eUnited
06:00 (BO3)

Renegades ma za sobą naprawdę udane tygodnie. Wszak w marcu formacja z Antypodów po raz pierwszy w swojej historii wywalczyła status legendy Majora, a kilka dni temu zakończyła StarSeries i-League Season 7 w czołowej czwórce. Tę idyllę przerwała jednak decyzja urzędu imigracyjnego, który nie przyznał wizy Seanowi „Gratisfactionowi”‚ Kaiwaiemu. W tej sytuacji drużyna musiała sięgnąć po rozwiązanie rezerwowe, a tym okazał się Owen „smooya” Butterfield, którego wypożyczono z BIG do końca fazy grupowej. O wiele więcej działo się jednak w szeregach dzisiejszego rywala Renegatów, eUnited. Tam przecież doszło do prawdziwej rewolucji kadrowej i od zakończenia ostatniego sezonu ESL Pro League zdążono wymienić niemal cały skład włącznie z trenerem. Ostał się tylko Kaleb „moose” Jayne, zaś wspomagać go będą czterej gracze z przeszłością w Swole Patrol.

Oba mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale ESL na Twitchu.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Czas na kolejny przystanek BLAST Pro Series! Na początek m.in. MIBR kontra Na`Vi

Dziś prawdziwe nagromadzenie emocji. Wszak przed nami Charleroi Esports 2019 i pierwsza kolejka ESL Pro League, a na tym emocje się nie kończą. Wieczo...

>